Ödeme alışkanlıklarımız nasıl değişti?

Papara

İçindekiler

Pandeminin etkisiyle hayatımızda son birkaç yıldır oldukça büyük değişimler yaşanıyor. Sosyal hayatımızdan, çalışma şeklimize kadar birçok rutin alışkanlıklarımız yeniden şekillendi. Finans alanında ise en büyük değişim ödeme ve harcama alışkanlıklarımızda oldu. Temassız ödemeler, QR kodlar ve internet harcamaları gibi pek çok yenilikçi ve hızlı ödeme yöntemleri bundan birkaç sene öncesine kadar sadece bir seçenekti, bugün ise durum çok farklı.

Hızlı, güvenli ve ücretsiz para transferi ve ödemeler için Papara

Özellikle genç nesil arasında nakit para kullanımının giderek düştüğü son yıllarda, Paparalıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yaptığımız geliştirmelerle dijitalleşen dünyanın finansal ihtiyaçlarına yanıt verebiliyoruz.

7/24 ücretsiz para transferi, Papara’nın ilk gününden bu yana sunduğu en yenilikçi özelliklerden biri. Klasik finansal sistemlerin aksine, Papara ile mesai saatlerini beklemene gerek kalmadan para transferi yapabilirsin, üstelik hiçbir işlem ücreti ödemeden!

Kolayca para göndermek ise Paparalıları uzun IBAN'lar girmekten kurtarıyor. Bu özellikle dilediğin Paparalı’ya tek dokunuşla 7/24 ışık hızında para gönderebilirsin. Tabii istersen başkasının IBAN’ına da ücretsiz para göndermen mümkün. Üstelik IBAN tarama özelliğimizle saniyeler içinde hiç gözlerini yormadan bu işlemi gerçekleştirebilirsin!

Rehberden isim seçerek para istemek de yine tahmin edebileceğinden pratik ve ücretsiz. Bu özellikle telefon rehberindeki herhangi bir yakınından anında para isteyebilirsin. Tek yapman gereken, bağlantını seçmek ve tutarı girmek. GIF ve emoji özelliklerini kullanarak yakınlardan para istemeyi eğlenceli bir hâle getirebileceğini de unutma.

Temassız ödeme, pandemi döneminde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden biri hâline geldi. Hiçbir ücret ödemeden kullanmaya başlayabileceğin fiziki Papara Card’ların tümü, temassız ödeme özelliğine sahip. Temassız ödemelerle ilgili sana güzel bir haberimiz var. Daha güvenli ve hızlı ödemeler yapabilmen için günlük temassız işlem limitini 350 TL’ye çıkardık.

Temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 750 TL olarak güncellendi.

QR kod ile ödeme, geçtiğimiz yıl hayatımıza giren yeni nesil bir ödeme şekli. Papara uygulaması üzerinde basit bir kod taramasıyla yapabileceğin ödemeler, oldukça güvenli ve hızlı!

QR kodun yaygınlaşması için yaptığımız çalışmalar sayesinde, şu anda aralarında cafe, kitabevi, restoran, seyyar satıcı, simitçi, market gibi 130'u aşkın farklı işletmede ve 1.900 adet takside Papara QR ile ödeme yapma imkânın var.

Bölüştür özelliği, Paparalılar’ın bu yıl tanıştığı yenilikçi özelliklerden bir başkası. Bu özellikle bir grupla ortak ödeme yapman gereken durumlarda otomatik olarak kuruşu kuruşuna doğru miktarı ödeyebilirsin.

Papara ile tüm finansal işlerini kolaylaştır!

Papara’da, 9 milyonu aşkın kullanıcının ihtiyaçlarını en hızlı, güvenli ve çağa uygun şekilde karşılamak için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Hadi sende birkaç saniyeni ayır ve hiçbir ücret ödemeden Paparalı ol. Özgürlüklerle dolu bir dünyaya adım atmak için aşağıdaki butona dokun.

Papara