Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Ödeme alışkanlıklarımız nasıl değişti?

Ödeme alışkanlıklarımız nasıl değişti?

. Okuma süresi: 2 dk

Pandeminin etkisiyle hayatımızda son birkaç yıldır oldukça büyük değişimler yaşanıyor. Sosyal hayatımızdan, çalışma şeklimize kadar birçok rutin alışkanlıklarımız yeniden şekillendi. Finans alanında ise en büyük değişim ödeme ve harcama alışkanlıklarımızda oldu. Temassız ödemeler, QR kodlar ve internet harcamaları gibi pek çok yenilikçi ve hızlı ödeme yöntemleri bundan birkaç sene öncesine kadar sadece bir seçenekti, bugün ise durum çok farklı.

Hızlı, güvenli ve ücretsiz para transferi ve ödemeler için Papara

Özellikle genç nesil arasında nakit para kullanımının giderek düştüğü son yıllarda, Paparalılar’ın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yaptığımız geliştirmelerle dijitalleşen dünyanın tüm finansal işlerini karşılıyoruz.

7/24 ücretsiz para transferi, Papara’nın ilk gününden beri sunduğu en yenilikçi özelliklerden biri. Klasik finansal sistemlerin aksine, Papara ile mesai saatlerini beklemene gerek kalmadan para transferi yapabilirsin, üstelik hiçbir işlem ücreti ödemeden!

Kolayca para göndermek ise Paparalılar’ı uzun IBAN numaraları girmekten kurtarıyor. Bu özellik ile dilediğin Paparalı’ya tek dokunuşla 7/24 ışık hızında para gönderebilirsin. Tabii istersen başkasının IBAN’ına da ücretsiz para göndermen mümkün. Üstelik IBAN tarama özelliğimiz ile saniyeler içinde hiç gözlerini yormadan bu işlemi gerçekleştirebilirsin!

Rehberden isim seçerek para istemek de yine tahmin edebileceğinden pratik ve ücretsiz. Bu özellik ile telefon rehberindeki herhangi bir yakınından anında para isteyebilirsin. Tek yapman gereken, bağlantını seçmek ve tutarı girmek. GIF ve emoji özelliklerini kullanarak yakınlardan para istemeyi eğlenceli bir hâle getirebileceğini de unutma.

Temassız ödeme, pandemi döneminde en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden biri hâline geldi. Hiçbir ücret ödemeden kullanmaya başlayabileceğin fiziki Papara Card’ların tümü, temassız ödeme özelliğine sahip. Temassız ödemelerle ilgili sana güzel bir haberimiz var. Daha güvenli ve hızlı ödemeler yapabilmen için günlük temassız işlem limitini 350 TL’ye çıkardık.

QR kod ile ödeme, geçtiğimiz sene hayatımıza giren yeni nesil bir ödeme şekli. Papara uygulaması üzerinde basit bir kod taramasıyla yapabileceğin ödemeler, oldukça güvenli ve hızlı!

QR kodun yaygınlaşması için yaptığımız çalışmalar sayesinde, şu anda aralarında cafe, kitabevi, restoran, seyyar satıcı, simitçi, market gibi 132 farklı kurumda ve 1900 adet takside Papara QR ile ödeme yapma imkanın var.

Bölüştür özelliği, Paparalılar’ın bu sene tanıştığı yenilikçi özelliklerden bir başkası. Bu özellik ile, bir grupla ortak ödeme yapman gereken durumlarda otomatik olarak kuruşu kuruşuna doğru miktarı ödeyebilirsin.

Papara ile tüm finansal işlerini kolaylaştır!

Papara’da, 9 milyonu aşkın kullanıcının ihtiyaçlarını en hızlı, güvenli ve çağa uygun şekilde karşılamak için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Hadi sende birkaç saniyeni ayır ve hiçbir ücret ödemeden Paparalı ol. Özgürlüklerle dolu bir dünyaya adım atmak için tıkla!