Netflix’te izleyebileceğin IMDb puanı yüksek filmler

Papara

İçindekiler

Papara, sana Netflix üyeliğinden Cashback ile kazandırdığı gibi izlemen gereken en iyi filmleri de listelemekten geri kalmaz. Tek bir abonelik ücretiyle binlerce dizi ve filme erişim sağlayabildiğin Netflix’te ne izlesem diye düşünme. Senin için hazırladığımız Netflix’te izleyebileceğin IMDb puanı yüksek filmler listesine göz at. Biliyoruz ki içerik sayısı çok yüksek olunca, özel bir arama yapmadan tüm Netflix arşivini görmek pek mümkün değil. Biz de senin için Netflix’te izleyebileceğin IMDb puanı yüksek filmleri listeledik. Belki bu filmleri daha önce izledin, belki de listene şimdi alıyorsundur. Durum her ne olursa olsun Netflix’in en yüksek puanlı filmlerinden alacağın keyfi, ödemeni Papara ile yaptığında kazanacağın Cashback ile katlayacaksın.

Netflix’te izleyebileceğin IMDb puanı yüksek filmler listesi

İzleyecek bir şey bulamayanların film izleme keyfini en çok ‘bugün ne izlesem, en iyi filmler listesi, Netflix dizileri, Netflix filmleri’ gibi aramalar ve sorular kaçırır. Çünkü genelde bu aramaların sonucu saatlerce internette dolaşıp en sonunda hiçbir şey izlemeden sona erer. Sen bu sıkıntıları çekme diye Netflix’te izleyebileceğin IMDb puanı yüksek filmleri listeledik. Patlamış mısırın ve içeceğin  hazırsa başlıyoruz.

The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) - IMDb puanı: 9.2

Senelerdir IMDb Top 100 listesindeki birincilik konumunu başka bir filme kaptırmayan 1994 ABD yapımı The Shawshank Redemption, Netflix Türkiye arşivinde izlenebiliyor. Frank Darabont tarafından çekilen filmin senaryosu, ünlü yazar Stephen King’in kısa öyküsü Rita Hayworth and Shawshank Redemption’dan ekrana uyarlandı.‌‌ Esaretin Bedeli’ni henüz izlemediysen, arşivine kesinlikle eklemeni tavsiye ederiz, en kısa sürede izlemelisin.

The Dark Knight (Kara Şövalye) - IMDb puanı: 9.0

Efsanevi Batman karakterinin Christopher Nolan yönetmenliğindeki 2008’de ekranlara geri dönüşü, beklentilerin de ötesinde bir heyecan yaratmıştı. IMDb puanı 9.1 olan Kara Şövalye’nin başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger, Garry Oldman ve Michael Caine yer alıyor.‌‌

Schindler’s List (Schindler’in Listesi) - IMDb puanı: 8.9.

Usta yönetmen Steven Spielberg’in bol ödüllü filmi Schindler’in Listesi, Nazilerin Yahudilere uyguladığı soykırımda Polonyalı Yahudilerin kurtarılmasına yardım eden Oskar Schindler'in hikayesini anlatıyor. 321 milyon dolar gişe hasılatı ve 8.9. IMDb puanı ile tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen Schindler’in Listesi’ni Netflix’te izleyebilirsin.

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü)-  IMDb puanı: 8.9

Yüzüklerin Efendisi’nin ikinci ve üçüncü kitaplarından uyarlanan Kralın Dönüşü, Peter Jackson’ın yönetmenliğinde çekilen serinin 3. filmi. Tüm zamanların en çok gişe yapan filmlerinden biri olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşünün hasılatı 1.119.110.941 Amerikan doları. Elijah Wood ve Orlando Bloom gibi yıldızları bünyesinde barındıran filmi Netflix’te bulabilirsin.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Rings (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği) - IMDb puanı: 8.8

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin birinci filmi Yüzük Kardeşliği ilk olarak 2001 yılında gösterime girdiğinde  tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi serisinin birinci kitabından uyarlanan film, yüzüğü yok etmenin mücadelesinin yan ısıra, serinin ilk filmi olarak dünyanın ve karakterlerin tanıtımını da konu ediniyor.

Forrest Gump - IMDb puanı: 8.8

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini yaptığı 1994 yapımı Forrest Gump, düşük I.Q’lu ancak atletik yetenekleriyle öne çıkan bir genç olan Gump’ın hikayesini konu ediniyor. Başrollerinde Tom Hanks ve Robin Wright’ın bulunduğu film, Winston Groom’un 1986 yılında yayımlanan aynı adlı romanından esinlenilmiş. Jenny adında bir kızla tanıştıktan sonra ona aşık olan Gump’ın romantik ve dram öğelerini taşıyan hikayesi, şiir gibi geçişleri ve muhteşem soundtrack’i ile seni bekliyor.

Fight Club (Dövüş Kulübü) - IMDb puanı: 8.8

Chuck Palahniuk’un aynı adlı romanından uyarlanan Dövüş Kulübü, David Fincher’ın yönetmenliğinde 1999 yılında gösterime girdiği günden bu yana kült filmler arasında olmayı sürdürüyor. Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter gibi yıldızların devasa oyunculukları ve kapitalist kültüre amansız bir eleştiri sunması ile Dövüş Kulübü, en ilgi çekici filmler arasında.

Inception (Başlangıç) - IMDb puanı: 8.7

Birçok kült filme imza atan Christopher Nolan’ın hem yazıp hem yönettiği, başrollerinde ise Leonardo DiCaprio ve Marion Cotillard gibi yıldızları barındıran Inception, 2010 yapılı Amerikan bilim kurgu filmi. İzleyiciyi rüya ve gerçek arasında bir yolculuğa çıkaran film, zaman, rüyalar, gerçeklik ve anılar gibi temalarla bizleri metafiziksel bir sorgulamaya itiyor.

The Lord of the Rings: The Two Towers (Yüzüklerin Efendisi: İki Kule)- IMDb puanı:8.7

Tolkien’in unutulmaz eserinden uyarlanan Yüzüklerin Efendisi serisinin ikinci filmi İki Kule, Elijah Wood ve Liv Tyler gibi oyuncular ve olay örgüsüyle ilk filmin heyecanını heyecan katıyor. Üç hikayenin anlatıldığı film, 900 milyon doların üzerinde gişe hasılatıyla ve eleştirmenlerden aldığı övgülerle izlenmeyi hak eden filmler arasında.

The Matrix - IMDb puanı: 8.7

1999 yılında vizyona girmesiyle sinema sektöründe bir devrim yaratan Wachowski’lerin yönetmenliğindeki The Matrix, seçilmiş kişiler, gerçeklik algısı ve daha pek çok sinematik ve felsefi soruya harika bir maceranın arka planında cevaplar arıyor. Başrollerinde Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Laurence Fishburne’ün yer aldığı Matrix üçlemesinin tüm filmlerini Netflix Türkiye arşivinde izleyebilirsin.

Saving Private Ryan (Er Ryan’ı Kurtarmak)- IMDb puanı: 8.6

E.T ve Geleceğe Dönüş gibi kült filmlerin yönetmeni Steven Spielberg imzalı Er Ryan’ı Kurtarmak, 2. Dünya Savaşı’nda geçen tarihi bir dram. Dört çocuğunun üçünü bu savaşta kaybeden kadın, kalan tek oğlunun savaştan sağ dönmesi umuduna sarılmıştır. Matt Damon’ın Er Ryan’ı canlandırdığı film teknik kusursuzluğu ve savaşın gerçek yüzünü yansıtabilmesi ile 8.6 IMDb puanını fazlasıyla hak ediyor.

The Green Mile (Yeşil Yol) - IMDb puanı: 8.6

Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan Yeşil Yol, 1950’lerde ABD’de yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanıyor. Frank Darabont’un senaristliği ve yönetmenliğinde çekilen film, iki küçük kıza tecavüz ettiği gerekçesiyle idama mahkum edilen John Coffey’nin bir hapishane görevlisi ile kurduğu ilginç ilişkiyi anlatıyor. İri kıyım ve korkutucu bir görüntüye sahip olsa da Coffey doğaüstü güçleri ve pamuk gibi kalbi olan bir adamdır.

Interstellar (Yıldızlararası) - IMDb puanı 8.6

İnsanlığın devamlılığı için çıkılan yıldızlararası bir keşif görevinin pilotu Cooper'ın hayal gücünü zorlayacak hikayesi Interstellar, gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak anılıyor. Başarılı yönetmen Christopher Nolan'ın 2014 tarihli filmi Interstellar'ı şimdi Netflix'te izleyebilirsin.

Terminator 2: Judgment Day (Terminatör 2: Mahşer Günü) – IMDb puanı 8.5

Efsane Terminatör serisinin İkinci filmi Terminatör 2, başrollerinde serinin ilk filminden aşina olduğumuz Linda Hamilton ve Arnold Schwarzenegger’la ilk filmin heyecanını doruklara taşıyor. Birinci filmde Sarah Connor’ı öldürmeyi başaramayan cyborg bu sefer Sarah’nın oğlu ve insanlığın lideri John Connor’ı başka bir terminatöre karşı korumak için gelecekten gönderilir. Serinin ilk filminin aksiyon ve geriliminden hiçbir şey yitirmeyen Terminatör 2 film gecelerinde izlenmek seni bekliyor.

Back to the Future (Geleceğe Dönüş)  - IMDb puanı: 8.5

Robert Zemeckis’in yönettiği 1985 ABD yapımı bilim kurgu klasiği Geleceğe Dönüş, unutulmaz Marty McFly karakterinin yanlışlıkla 1985 yılından 1955 yılına gitmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. 3 filmden oluşan serinin ilk filmi Geleceğe Dönüş ilk gösterime girmesinin üzerinden neredeyse kırk yıl geçmiş olmasına rağmen hala daha en sevilen bilim kurgu filmleri arasında.

Parasite (Parazit)  -  IMDb puanı: 8.5

Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho’nun tüm dünyada ses getiren 2019 yapımı filmi Parazit, 4 Oscar ödülü, Cannes ve BAFTA ödülü almasının yanı sıra gişede de 250 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Sosyal sınıflar arasındaki çatışmayı yolları kesişen iki aile üzerinden aktaran film özgün hikayesi ve başarılı kurgusuyla kesinlikle izlemen gereken filmler arasında.

Gladiator  (Gladyatör) - IMDb puanı: 8.5

Hollywood’un en başarılı yönetmenlerinden Ridley Scott imzalı Gladyatör, bizleri antik Roma’ya götürerek tarihsel bir yolculuğa çıkartıyor. Hikaye işlenişi, müzikleri ve görsel efektleri ile oldukça etkileyici bir film olmayı başaran Gladyatör’de Romalı imparator ve düşünür Marcus Aurelius, oğlu Commodus ve Aurelius’un generali Maximus arasındaki gerilimli ilişki anlatılıyor. Filmde babası ve Maximus arasındaki yakın ilişkiyi ve Maximus’un imparatorlukta yükselmesini kıskanan Commodus’un bu hırsına yenik düşmesi ve Maximus’un düşmanlığını kazanması ile olaylar gelişiyor.

The Departed (Köstebek)  - IMDb puanı: 8.5

BAFTA ve Altın Küre ödüllü yönetmen Martin Scorsese’ye En İyi Yönetmen dalında Oscar ödülü kazandıran filmi Köstebek, mafya ve polis arasındaki eskimek bilmeyen mücadeleyi konu ediniyor. Leonardo DiCaprio, Matt Damon ve Jack Nicholson gibi birçok yıldızı bünyesinde barındıran film, suç dünyası ve polis teşkilatı arasındaki ilişkinin dinamiklerini çarpıcı bir şekilde ele almasıyla dikkat çekiyor.

Scarface (Yaralı Yüz) - IMDb puanı 8.2

1980’lerde Küba'dan Amerika'ya göç eden Tony Montana'nın kurduğu suç imparatorluğunun hikayesinin anlatıldığı 1983 yapımı Scarface, aynı zamanda AL Pacino'nun en ikonik performanslarından birine ev sahipliği yapıyor. Brian de Palma'nın yönetmenliğini yaptığı Scarface, Netflix'te izlenebilir.

Mad Max: Fury Road (​​Çılgın Max: Öfkeli Yollar) - IMDb 8.1

George Miller’ın yazıp yönettiği film, 2015 yılı Avustralya yapımıdır. Filmin dördüncü serisinde Max Rockatansky karakterini bu kez Tom Hardy canlandırıyor. Ailesini kaybetmiş, çöllerde açlık ve susuzlukla mücadele eden Çılgın Max’in hayatta kalma ve acımasız tirana karşı gösterdiği mücadeleyi bir solukta izleyeceğine eminiz.

The Irishman (İrlandalı) - IMDb puanı: 7.8

Yaşayan en büyük yönetmenler denince akla gelen ilk isimlerden Martin Scorsese’nin hayata geçirmek için uzun yıllar beklediği projesi The Irishman, geçen sene nihayet Netflix tarafından yayınlandı. Kadrosunda Al Pacino, Robert De Niro ve Joe Pesci gibi usta oyuncuları barındıran 209 dakikalık reji harikasını Netflix’te izleyebilirsin.‌‌

The Game (Oyun) – IMDb puanı 7.8

Seven filminin yönetmeni David Fincher’ın yönetmenliğini üstlendiği Oyun, başrollerinde Michael Douglas ve Sean Penn gibi Hollywood yıldızlarını barındıran bir gişe filmi. Filmin konusu ise klişelerin ötesinde. Nicholas Van Orton, kontrol takıntılı bir iş adamıdır. Kardeşinden aldığı acayip doğum günü hediyesi ile Orton’ın her adımını titizlikle düzenlediği hayatı alt üst olur. Netflix bünyesindeki geniş arşivde yerini bulan bu filmde dram ve gerilimi bir arada ve dorukta yaşayacaksın.

Roma – IMDb puanı 7.7

Alfonso Cuarón’un yönetmen koltuğuna oturduğu Roma, bugüne değin 250’den fazla ödüle layık görüldü. Bu filmde orta gelirli bir ailede hizmetçilik yapan Cleo’nun hikayesiyle birlikte Meksika’nın toplumsal yakın geçmişine göz gezdiriyoruz. Roma filmi, Corpus Christi katliamı, yoksul çocuklar ve hiyerarşik sınıf farkları üzerinden ele alınan trajik ancak sevgi dolu bir yakın tarih okuması.

Ex Machina – IMDb puanı: 7.7

Netflix üzerinden izleyebileceğin kült filmler arasına çoktan giren 2014 yapımı bilim kurgu filmi Ex Machina, çağımızın teknolojisi yapay zekaya dair eleştirel bir film. Ex Machina’da, dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden birinde çalışan yazılımcı Nathan’ın güzel bir kadın robot görünümündeki Ava’nın arkasındaki yapay zeka ile karşılaşması anlatılıyor. Bu tuhaf karşılaşma hem Nathan hem de insanlık için sürprizlere gebedir.

Uncut Gems - IMDb puanı: 7.4

Safdie biraderlerin altıncı uzun metrajları Uncut Gems, borçluları ve özel hayatı arasında sıkışıp kalmış bir New York kuyumcusunun kaotik hayatını anlatıyor. Komedi ve aile filmlerinde görmeye alıştığımız Adam Sandler'ın başrol oynadığı Uncut Gems, Netflix'in en beğenilen orijinal yapımlarından.

The Ballad of Buster Scruggs – IMDb puanı: 7.3

The Ballad of Buster Scruggs, Western tarzında ve türünün tek örneği bir yapım. Film, kovboyların cirit attığı vahşi batıda geçen 6 farklı sürükleyici hikayeyi konu ediniyor. Shelley ve Shakespeare gibi şairlerden referanslar alan film, Venedik Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülüne layık görüldü. Sanatsal bir aksiyon ve dolu dolu bir macera izlemek isteyenler şimdi Netflix üzerinden bu filmi izlemeye başlayabilirler.

Borçlanma, kazan

Cashback ile harcadıkça nakit kazan

Hemen Dene

Papara Card’lı Netflix ödemene anında Cashback!

Paparalılar bütçesini iyi bilir; Papara Card ile harcar, harcadıkça nakit kazanır. Eğer Netflix ödemen için Papara Card kullanmıyorsan, şimdi harekete geçip Cashback ile Netflix abonelik ödemelerini anında nakde dönüştürmeye başlayabilirsin. Yapman gereken tek şey sahip olduğun Papara Card’lardan biri ile Netflix aboneliğini ödemek. Her ay Papara Card'ın ile yapacağın Netflix üyelik harcamanın 30 TL'si hesabına anında nakit olarak geri döner. Bu program 2023 sonuna kadar devam edecek.

Bu yazıyı 27 Mart 2023 tarihinde güncelledik.

Birçok marka ve kategoride harcadıkça kazandıran Cashback’i keşfetmenin ve Papara’nın ayrıcalıklarla dolu finans dünyasına adım atmanın tam zamanı. Ücretsiz Papara hesabını saniyeler içinde oluşturmak için hemen aşağıdaki butona tıkla.

PaparaCashbackKeşfet