Netflix'te %50 Cashback kazanarak izleyebileceğin Kore dizi ve filmleri

Papara

İçindekiler

Türkiye’de 2000’li yılların başından beri kendilerine hatırı sayılır bir izleyici kitlesi edinen Kore yapımları, artık tüm dünyanın favorileri arasında. Dünyanın en popüler içerik tüketme platformu olan Netflix de bunun farkında olmalı ki, kütüphanesinde Kore menşeli yapımlara her geçen gün daha fazla yer veriyor. Senin de favori içeriklerin arasında Kore yapımları bulunuyorsa, geçtiğimiz haftaların en büyük televizyon olayı Squid Game’in başarısından ilham alarak hazırladığımız Kore dizi ve filmleri listemize göz atmalısın. İşte Netflix’te izleyebileceğin Kore yapımı dizi ve filmler.

Unutma, Netflix abonelik ödemelerini Papara Card’ınla yaparak harcamanın %50’sini anında nakit kazanabilirsin!

Artboard-2-copy-3_2x

1- Parasite

Tüm dünyadaki sinema izleyicilerinin gözlerini Kore’ye çevirmesini sağlayan dönüm noktalarından biri, şüphesiz Parasite’ın 2020 yılındaki Oscar başarısıydı. İngilizce olmayan bir filmin en iyi film de dahil toplam altı ödüle layık görüldüğü törenden sonra, Kore yapımlarının izlenme oranları tüm dünyada arttı.

Yönetmen Bong Joon-ho'nun incelikle hazırladığı birbiri ardına mükemmel bir ritimle ilerleyen sahneler, Parasite’ı hem seyir zevki oldukça yüksek bir film hâline getiriyor, hem de sinema eleştirmenleri gözünde de teknik açıdan en üst noktalara taşıyor. Ana fikri sınıf çatışması olan Parasite, bu konuyu olabilecek en heyecanlı ve eğlenceli dille anlatıyor.

2- Vagabond

Güney Kore’nin en çok izlenen dizilerinden Vagabond, pek çok türü içinde barındıran ve başına oturduğunda kalkamayacağın bir Kore dizisi. 16 bölümden oluşan dizi, bir uçak kazasının ardındaki şüpheli olayı aydınlatmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Heyecan, gerilim, gizem ve ikili ilişkileri bir arada barındıran dizide herkese göre bir şeyler var.

3- Chief of Staff

Netflix’in tüm dünyada ses getiren en eski yapımlarından House of Cards tarzı politik gerilimleri seviyorsan, Chief of Staff tam sana göre! Yaptığı akıllıca hamlelerle ülke yönetiminde etkili isimlerin kararlarını etkilemeye çalışan sıradan bir görevlinin en üste tırmanma hikayesini anlatan Chief of Staff’ın başrolünde Squid Game’den tanıdığımız Lee Jung-jae yer alıyor.

4- Misaeng

İş hayatının başlarındaki bir grup gencin ofis içi yaşantılarına odaklanan 2014 yağımı Misaeng, Güney Kore’nin uluslararası anlamda övgü alan ilk televizyon işlerinden birisi. 20 bölümlük dizi, özellikle 20’li yaşlarındaki izleyicinin empati kurabileceği dramatik hikayeleriyle izleyiciyi kendisine bağlayan Kore dizisi, uzun zamana yayarak izlemen gereken harika yapımlardan.

5- Tune in for Love

90’lı yıllarda geçen film, ekonomik zorluk çeken bir fırın dükkanı sahibinin radyo aracılığı ile tanıştığı bir kadınla olan hikayesini anlatıyor. Hem nostaljik hisler veren hem de günlük romantizm dozunu karşılayan film, dönemin doğu dünyası ile ilgili de harika ipuçları barındırıyor.

6- It’s Okay to Not Be Okay

Dünya çapında 2020’nin en iyi romantik komedilerinden seçilen It’s Okay to Not Be Okay, karmaşık bir geçmişe sahip bir sağlık çalışanının bir çocuk kitabı yazarı ile tanıştıktan sonra yaşadığı olayları merkezine alıyor. İkilinin birbirlerinin geçmişlerine ışık tutarak aralarında kurdukları bağ, iyi yazılmış senaryosu ile seni ekrana kilitleyecek.

7- Squid Game

Büyük ihtimalle şimdiye kadar izlemişsindir, ancak Squid Game’i bu listeye almamak olmazdı. Netflix’in geçen hafta açıkladığı veriye göre tüm dünyada bugüne kadar en çok izlenen Netflix orijinal içeriği olan Squid Game, Parasite’ın açtığı sınıf çatışması yolundan gidiyor, ancak bambaşka bir yöntemle. Çocukluk dönemi oyunlarını bir ölüm kalım savaşına dönüştüren dizi, başına oturduğunda saatlerce kalkamayacağın kadar heyecanlı ve gizemli.

Cashback ile birçok harcadıkça nakit kazan!

Papara Card ile yaptığın birçok marka ve kategori harcamanda Cashback ile anında nakit kazanabilirsin. Giyim, market, yemek-içmek, eğlence ve eczane gibi aklına gelen birçok kategori için Papara yanında! Cashback’te anlaşmalı markalardan hemen alışveriş yap, anında nakit kazanarak bütçene destek ol!

Papara hesabın mı yok? Üzülme, aşağıdaki butona dokun, saniyeler içinde ücretsiz hesap oluştur.

Buton-kucuk-8

Keşfet