Netflix’te izleyebileceğin en iyi yaz filmleri

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Yaz günleri eğlenceli ve dopdolu geçerken arada bir dinlenmeye ihtiyacın olabilir. Havaların bu kadar sıcak olduğu zamanlarda bazen evde kalmayı tercih edebilirsin. Böyle durumlarda yapılabilecek güzel aktivitelerden biri tabii ki film izlemek. Netflix’te bu yaz ister tek başına, istersen de arkadaşlarında toplanıp izleyebileceğin harika Netflix yaz filmleri var. Biz de bu yazımızda seni film arama zahmetinden kurtarmak için Netflix yaz filmleri listesi hazırladık. Sen de bu listeye göz atıp, acaba ne izlesem, sorusundan kurtulabilirsin.

İşte yerinden kıpırdamadan izleyebileceğin Netflix yaz filmleri listesi. Soğuk içeceğin ve patlamış mısırın hazırsa başlıyoruz.

Kızıl Gökler

Tür: Aksiyon ve Macera

Kıtalararası bir yolculuk yapan uçağı kaçıran terörist grup, beklenmedik bir olayla karşılaşır. Gizemli ve umulmadık bir rahatsızlığa sahip bir kadın yolcu, çocuğunu korumak için sırrını açıklar. Nadja, kan nakliyle tedavi olabilme umuduyla 10 yaşındaki çocuğuyla birlikte New York’a uçmaktadır ama ürpertici bir hastalığı olduğu bilinmiyordur. Elbette bu hastalık sadece kendisini değil, çevresini de etkilemektedir. Sonuçta New York’a uçan uçakta 120 dakika boyunca bambaşka sorunlar baş gösterecektir.

Başrollerini Peri Baumeister, Kais Setti ve Alexander Scheer oyuncularının paylaştığı yapım, gerilim dolu dakikalar geçirmek isteyenlere hitap ediyor.

Bir Eksik

Tür: Dram

Komedi filmlerinden tanıdığımız Kevin Hart’ın başrolde olduğu bir film var sırada. Bir Eksik, eşini kaybeden ve kızının bakımını üstlenen bir babayı konu ediniyor. Liz, doğum esnasında yaşamını yitirmiştir. Matthew bu ağır acıyı kaldırmakta zorlansa da zamanla tamamen kızına tutunarak bazı şeyleri ardında bırakır. Türlü iş teklifleri nedeniyle eyalet değişikliği, yurt, bakıcılık hizmeti gibi seçeneklere itilen baba, kızının yanında olmak istiyordur. Bu nedenle kızı ile işi ve yaşamı arasında ortak bir payda bulmaya çalışacaktır.

Gerçek bir öyküden esinlenilen yapım, aile kavramını dokunaklı bir biçimde yansıtıyor.

America: The Motion Picture

Tür: Aksiyon ve Macera, Komedi, Animasyon, Yergi

Dave Callaham’ın yazdığı ve Matt Thompson’ın yönetmen koltuğuna oturduğu yapım, komediyle dolup taşan bir hicvetme denemesi. Amerikan Devrimi ile beraber ‘Amerika’nın Kurucu Babaları’na eleştiri oklarını yönelten film, bir tür yetişkin animasyonu. Siyasi sembollerin yanı sıra bilim-kurgu öğeleri de taşıyan yapımda alkolik Sam Adams ile testere kullanan George Washington İngilterelilere karşı mücadele ediyor. Espriler de bu esnada havada uçuşuyor.

Başrollerini Channing Tatum, Olivia Munn ve Jason Matzoukas’ın paylaştığım yapım ofansif mizah barındıran eğlenceli bir animasyon niteliğinde.

La Casa de las Flores

Tür: Komedi

De La Mora ismiyle bilinen aile, Meksika coğrafyasının soylu ve varlıklı sülalelerinden biridir. La Casa de las Flores adını taşıyan bir çiçekçi dükkanını işleten ailenin yazgısı aile babası Ernesto’nun doğum günü partisinde kökten değişecektir. Bu sürece sayısız entrika, yalan, şehvet ve komik olay eşlik edecektir.  

Kimsin Sen?

Tür: Romantik Komedi

Bir stand-up sanatçısı, kendisine benzeyen bir adamla tanışıp kaynaşır. Bu adam zeki, kibar ve kariyerinde başarılı bir isimdir ancak ters giden bir şeyler vardır. Bu kişi, stand-up komedyeninin idealize ettiğinin de ötesinde bir kişiliktir. Daha doğrusu “gerçek olamayacak kadar mükemmel” bir insandır. Peki gerçekten böyle biri yok mudur? Varsa kimdir?

Başrollerini Iliza Shlesinger, Ryan Hansen ve Margaret Cho isimlerinin oluşturduğu yapım, sıra dışı konusu ve kaliteli esprileriyle izleyici güldürmeyi garanti ediyor.

Beckett

Tür: Aksiyon ve Macera

Beckett, stresli ve temposu yüksek bir çalışma hayatını unutmak adına April adındaki genç bir kadınla tatile çıkar. Rota Yunanistan’dır. Kalabalıktan, curcunadan uzak, kafa dinlemeye müsait günler düşünülür. Çift zamanla yakınlaşır ve birbirlerinden hoşlanırlar. Fakat bu aşk hikâyesi, Yunanistan’da başlayan politik protestolar tarafından baltalanacaktır. Trafik kazasıyla anlık olarak bilincini yitiren Beckett, uyandığında kendisini siyasal bir komplonun tam göbeğinde bulur. Artık Amerikalı bir turist olarak, kendisini ölü ya da diri ele geçirmeye çalışan profesyonel saldırganlardan kaçacaktır.

Başrolünde John David Washington’ın olduğu yapım, sürükleyici bir suç-drama örneği.

Korku Sokağı 1. Kısım: 1994

Tür: Korku, Gençlik

Peşi sıra gelen tuhaf birkaç cinayetin akabinde bir genç kız ve onun yakın arkadaşları, kendilerini, tahmin edemeyecekleri bir serüvende bulur. Sürüklendikleri durumda bir ekip olup, uğursuz ve kötücül bir güce karşı mücadele vermek zorunda kalırlar.

Başrolleri Kiana Madeira, Olivia Scott Welch ve Benjamin Flores Jr. tarafından paylaşılan yapım, başarılı korku üçlemesinin ilk kısmı. Film serisi aynı zamanda R. L Stine’ın ünlü korku romanlarından uyarlama.

Gürültü Ailesi

Tür: Müzikal, Aile Filmi, Komedi

Bir animasyon daha. Gürültü Ailesi, bir tür müzikal komedi. Lincoln Loud, 10 kız kardeşi ve tabii ki ebeveynleriyle beraber İskoçya’ya doğru yol alır. Bir de öğrenir ki, soyu kraliyet ailesine dayanmaktadır.

Başrollerde Asher Bishop, Michelle Gomez ve David Tennant’ın yer aldığı Gürültü Ailesi, aile ve çocuklarla beraber seyretmeye uygun bir yapım.

Delidolu

Tür: Romantik Komedi, Gençlik

İlk öpücüğünü okuduğu lisenin bahar kutlamasındaki oyunla alan Elle Evans, bu sayede yeni bir ilişkiye yelken açar. Gizli aşkı Noah ile öpüşen genç kadın, bir karar vermek durumundadır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının kardeşidir ve iki arkadaşın böyle bir durumu tasvip etmeyecekleri önceden belirlenmiştir. Elle, gönlünün sesini mi dinleyecektir yoksa arkadaşlığını sürdürme isteği mi baskın gelecektir?

Başrollerini Joey King, Joel Courtney ve Jacod Elordi isimlerinin paylaştığı Delidolu, aynı zamanda uyarlama bir film.

Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs

Tür: Belgesel Film

Bir resmin çeşitli köşelerine “Mutlu küçük ağaçlar” tabiri serpiştirmesi ile bilinen Bob Ross, yeryüzündeki en ünlü resim eğitmeni. Yaşamı boyunca yüz binlerce, milyonlarca insana çizerlik şevki aşılayan ismin bilinmeyenlerini öğrenmeye var mısın? Bu belgesel filmde Bob Ross ve kariyeri hakkında derin bir araştırma bulacaksın.

Sweet Girl

Tür: Dram, Aksiyon ve Macera

Adaletin peşinde koşma temalı filmleri sevenlerden misin? Sweet Girl tam da böyle bir yapım. Bir farmakoloji şirketinin ihtirasları nedeniyle hayatının aşkını kaybeden bir adam uğruna fedakarlıklar yaptığı adaleti bulabilecek midir?

Başrollerini Jason Momoa, Isabela Merced ve Manuel Garcia-Rul isimlerinin paylaştığı yapım, aksiyon ve dramı bir potada eritiyor.

Ailem Robotlara Karşı

Tür: Aile Filmi, Komedi

Eğlenceli bir ailenin tüm ülkeyi baştan uca gezdikleri bir yolculuk, robot kıyameti yüzünden yarıda kesilir. İnsanlığın yazgısı artık bu aileye kalmıştır.

Başrollerinde Danny McBride, Abbi Jacobson ve Maya Rudolph’un bulunduğu animasyon yapımı, seyirciyi hem güldürme hem de sürükleme büyüsüne sahip.

Netflix, Cashback ile güzel

Netflix üyeliğini Cashback ile karlı hale getirebileceğini biliyor muydun? Eğer bilmiyorsan hala geç değil. Her ay Papara Card'ın ile yapacağın Netflix üyelik harcamanın 30 TL'si hesabına anında nakit olarak geri döner. Üstelik Papara Card ile yaptığın harcamalarda nakit kazanabileceğin tek marka Netflix de değil. Cashback’te o çok sevdiğin Netflix, Spotify, YouTube Premium ve daha birçok marka var. Sen de bu markalarda ödemelerini Papara Card ile yaparak yıl boyunca nakit kazanabilirsin. Cashback hakkında daha fazla bilgi almak ve Cashback’te yer alan markaları öğrenmek için ilgili içeriğimize göz atmayı unutma.

Bu yazıyı 27 Mart 2023 tarihinde güncelledik.
İlgili içerik: Papara Cashback

Paparalı ol

Papara ile hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimine var mısın? Ücretsiz hesabını aşağıdaki butona tıklayarak saniyeler içinde oluşturup aramıza katılabilirsin. 7/24 ücretsiz para transferi, fatura ödeme, harcadıkça kazandıran Cashback, oyun & dijital kod satın alma, İstanbulkart’a bakiye yükleme, harcama bölüştürme gibi birçok yenilikçi özellik Papara’da seni bekliyor. Hesabını şimdi oluştur, ayrıcalıklı finans deneyimi yaşa.

PaparaCashbackKeşfet