Netflix Party’i denemedin mi? Netflix Party için en uygun filmler

Papara

İçindekiler

Son yıllarda hayatımızda kapladığı yer hızla artan video içerik platformları, mart ayından bu yana karantinanın da etkisiyle şimdiye kadar olmadığı kadar popüler hâle geldi. Fortune dergisinin haberine göre dünya genelinde Netflix izlenme oranı %20 arttı. Avustralya ve İspanya'da ise bu oran %40'a ulaştı.

Zaman geçirmek için birbirimize verdiğimiz tavsiyelerin başında filmler ve diziler geliyor. Sosyal mesafenin hayati önem taşıdığı bu dönemde birlikte, kendi evimizde, odamızda ama aynı zamanda yan yana film izleme keyfi yaşayabilmek için Google Chrome tarayıcısına Netflix Party eklentisi geldi. Artık arkadaşının Netflix hesabını o izlemezken kullanan son insanların da devrini kapatacak gibi görünüyor.

💡
2023 itibarıyla Netflix Party uzantısının ismi Teleparty olarak değişti ve eklenti, Netflix'in dışında HBO, Prime Video, Disney+, YouTube ve Hulu platformlarını da kapsamaya başladı. 

Yeri gelmişken Netflix severler için bahsetmeden geçmek istemeyiz: Papara Cashback Programı ile her ay Netflix üyelik ücretinden 23 TL’yi geri kazanmak mümkünken, arkadaşının üyeliğini kullanmaya çalışmak zaten niye? Varsa böyle dostlarınız onu kırmadan, üzmeden, üyelik bilgilerin yerine Papara Netflix Cashback Programı'nı paylaşmanı öneriyoruz. Daha fazla bilgi almak istersen Netflix üyelik ücretleri ve Papara Netflix Cashback Programı yazımızı okuyabilirsin.

Netflix Party’i kullanmak için herkesin bir Netflix hesabının olması şart. Hesaplara giriş yapıldıktan sonra dilediğin film, dizi, belgesel, çizgi film içeriğinden birini seçiyorsun. Sıra geldi arkadaşlarla birlikte izlemek için davet etmeye... Eğer eklentin sorunsuz çalışıyorsa, adres çubuğunun yanında yer alan NP ikonu griden kırmızıya dönüyor. Bu da arkadaşlarını da davet edebilmek için hazır olduğun anlamına geliyor. Kırmızıya dönüşmüş NP ikonuna tıkladığında, bir parti başlatmak üzere basit ayarları yapmak kalıyor geriye. Ayar denince öyle gözün korkmasın. Partiye katılan herkes aynı ekrana bakacağı için, filmi başlatma, durdurma, oynatma, duraklatma gibi işlemleri yapmaya talip olabilir veya bunu bir arkadaşının yapmasına izin verebilirsin. Sonrasında oluşan bağlantıyı arkadaşlarınla paylaşıyor ve partiyi başlatıyorsun. Herkes ekran başındayken, kenarda açılan sohbet ekranıyla mesajlaşmak mümkün. En heyecanlı sahnenin hemen bitiminde filmi durdurup, izlediklerinizle ilgili yorumlarınızı da paylaşabilirsiniz.

Aynı kanepede veya sinema salonunda dev ekran karşısında izlemekle elbette kıyaslanamaz ancak sosyal izolasyon günlerinde, yan yana gelmeden sosyalleşebilmek için dev hizmet, diyebiliriz. Her ne kadar hayatın normalleşmesi süreci başlamış olsa da daha uzun aylar boyunca sosyal mesafeye dikkat etmemiz gerektiği açık. Belki de Netflix Party, yeni normal hayata geçiş yapmak için önemli bir eşiktir...

Netflix’te partilemek için altyapıyı kurduğumuza göre, gelelim arkadaşlarla birlikte keyifle izlenecek film önerilerimize;

Cinayet Süsü

Netflix Türk filmleri

Senaryosunu Ölümlü Dünya’nın yaratıcı ekibi Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit'in yazdığı, yönetmen koltuğunda Ali Atay'ın oturduğu Cinayet Süsügizemli ve alışılmadık bir vakayı çözmeye çalışan Cinayet Büro ekibinin kahkaha dolu maceralarını konu alıyor. Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün rol aldığı komedi filmi zaten sinemada da ilgi görmüştü. Netflix yayını başladığı günse Twitter'ı salladı.

Fyre Festival Fiyaskosu

Netflix en popüler filmler

Fyre Festivali, sosyetik bir adada, özel katılımcılarla, lüks bir müzik deneyimi olarak tanıtıldı. Belgeselse, bu organizasyonun, kibirli bir girişimcinin ellerinde, müthiş bir başarısızlığa dönüşmesini anlatıyor. 3 milyona yakın izlenme sayısıyla Netflix’in en çok izlenen yapımı olduğundan, listeye almadan geçemedik.

Mutluluk Zamanı

Uzaktan netflix izleme partisi

Geçmişiyle yüzleşmeden kendi "mükemmel" hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kuran Ada'nın aşkını anlatan bir romantik komedi, karantina zamanı iyi gitmez mi? Yayımlandığı dönemde büyük ilgi gören Kiralık Aşk dizisinden tanıdığımız Barış Arduç ve Elçin Sangu başrollerde olursa hele, tadından yenmez. Asıl olay ama, Ada’nın tam bir kaybeden olarak niteleyebileceğimiz ağabeyi Cengiz’i Cengiz Bozkurt’un oynaması. Sadece aşk değil, aile ve kardeşlik hisleri de tavan bu filmde. Bugünlerde hissetmeye en çok ihtiyaç duyduklarımız bunlar değil mi?

Roma

Ödüllü filmler netflix

Oscar ödüllü Alfonso Cuarón, emektar bir kadının hikâyesi üzerinden, şefkat ve sevgiyle çizilen bir aile portresi sunuyor. 2018 yapımı film, ödüllere doymadığı yetmezmiş gibi, ayrıca Netflix’in en çok izlenen yapımlar ilk on listesinden de inmek bilmiyor.

Coronavirus, Explained

En iyi Netflix dizileri

Netflix’in ilgi gören belgesel serisi Explained, koronavirüsle ilgili olanı biteni, bilineni ve pandemiyle ilgili merak edilenleri, çarpıcı bir anlatımla, yarım saate sığdırıyor. Upuzun film izleyecek vakit yoksa veya yakınlarınla asıl şu olan biten hakkında konuşmak istiyorsan, iyi bir seçenek olabilir.

Daha fazlasını izlemek istersen diye Netflix Temmuz 2020 takvimi'ni de buraya bırakıyoruz. Keyifli seyirler!

💡
Yazı 4 Ocak 2023 tarihinde güncellendi. Her ay Netflix'te Papara Card'ın ile yapacağın toplam 46 TL'ye kadar olan harcamanın %50'si hesabına anında nakit olarak geçer. Her ay en fazla 23 TL nakit kazanabilirsin. 

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Keşfet