Okula hazırlık filmleri: Ufkunu genişletecek Netflix içeriklerini doya doya izle!

Papara

İçindekiler

Uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime dönüyoruz ve pek çoğumuz için bu harika bir haber. Evet, okulun birincil amacı sana ihtiyacın olan eğitimi vermek olabilir, ama okulun sağladığı sosyal ortamı bu denklemden çıkardığımızda tam bir okul deneyiminden bahsetmek mümkün değil. Bu sosyal ortamların en güzel yanlarından birisi de arkadaşlarla edilen ufuk açıcı sohbetler. Bir buçuk yılın ardından okula ve sosyal ortamına harika bilgilerle dönüş yapmaya ne dersin? Cevabın evet ise doğru yerdesin. Bu yazıda, Netflix’te izleyebileceğin ufkunu genişletecek ve seni yeni oku dönemine motive edecek film, dizi ve belgesel içeriklerini listeledik. Unutma; Netflix abonelik ücretinin 30 TL'sini anında nakit olarak kazanmak için yapman gereken tek şey ödemeni Papara Card ile gerçekleştirmek!

Bu yazıyı 27 Mart 2023 tarihinde güncelledik. Netflix Cashback programı devam ediyor.

The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)

Gelmiş geçmiş en büyük fizik bilimcisi Stephen Hawking’in ilham veren hayat öyküsünü merkezine alan Her Şeyin Teorisi, hem büyük bir dehanın hayatı ile ilgili insani yönleri görmen, hem de fizik kurallarına karşı yepyeni bakış açıları edinmen için harika bir film.

Inside Bill’s Brain

Bill Gates’in zihninin derinliklerine bir yolculuğa hazır mısın? Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i merkezine alan belgesel seride, Gates’in aklının çalışma sürecine tanık oluyoruz. Küçük bir fikirden tüm dünyanın en büyük şirketlerinden birisi hâline gelen Microsoft’un arkasındaki deha, yeni döneme başlamak için harika bir motivasyon kaynağı.

Becoming

Amerika Birleşik Devletleri’nin bugüne kadarki en havalı first lady’lerinden Michele Obama’nın gençliğinden bugüne geçtiği yolları izleyen Becoming, nasıl zorluklarla karşılaşırsan karşılaş, bir çıkış yolu bulabileceğini kanıtlayan harika bir ilham kaynağı.

Explained

Şimdilik 3 sezondan oluşan Netflix’in birbirinden ilginç konulara değinen bilgilendirici serisi Explained, günlük hayatta pek çok kez karşılaştığın konuları uzman görüşleri ve ustaca hazırlanmış bir görsellik eşliğinde anlatıyor. Explained’in incelediği konular, gerçekten de oldukça ilgi çekici. Rafine şeker, pırlantalar, ultra zenginler, pandemi, güzellik sektörü ve kraliyet ailesi, Explained’in en göze çarpan konuları arasında.

100 Humans

Rastgele seçilmiş 100 kişiden ne kadar farklı fikir çıkabilir? İşte bu sorunun cevabını Netflix’in sosyal deney soslu serisi 100 Humans’tan öğrenebilirsin. Mutluluk, çekici olmak, acı eşikleri ve daha fazlasıyla ilgili sorular yöneltilen farklı gruplardan 100 insan, kelimenin tam anlamıyla bir demokrasi deneyi yapıyor ve aynı zamanda farklı görüşlere karşı empati geliştirmeni sağlıyor.

Headspace: Guide to Meditation

Dünya üzerindeki en popüler meditasyon ve farkındalık uygulaması Headspace’in bu yıl Netflix için hazırladığı “Meditasyon Rehberi”, daha temiz bir zihne sahip olman için yapman gereken şeyleri oldukça basit ve önyargısız bir dille anlatıyor. Özellikle yoğun okul dönemlerinde tam da ihtiyacın olan berrak bir zihne ulaşman için sana yardımcı olabilecek farkındalık pratiklerini uyguladığında aradaki farkı göreceksin.

History 101

Tarih dersleri eğlenceli olabilir, ancak History 101, bambaşka konulara odaklanan bir tarih serisi. Plastiğin tarihi, uzay yarışı, fast food zincirlerinin dünyaya yayılması gibi konuları kronolojik bir şekilde inceleyen History 101, kısa ve eğlenceli tarih ve kültür dersleri niteliğinde.

Papara Card ile Netflix keyfini doya doya yaşa! Tüm bu içerikler için ufkunu genişletmek için tek bir Netflix üyeliği yeterli! Cashback ile anlaşmalı markalar arasında yer alan Netflix'te her ay Papara Card'ın ile yapacağın Netflix üyelik harcamanın 30 TL'si hesabına anında nakit olarak geri döner. Bu program 2023 sonuna kadar devam edecek. Sen de hemen bir Papara hesabı aç ve ödemelerini Papara Card ile yapmaya başla.

KeşfetCashback