Bir solukta izleyeceğin Netflix dizileri

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Muhtemelen ara sıra ‘ne izlesem?’ diye düşünüp hangi diziye başlayacağına karar veremiyorsundur. Bu noktada Netflix, fantastik dizilerden suç temalı dizilere kadar pek çok kategoride birçok harika yapımı seninle buluşturuyor. Eğer sıkı bir dizisi izleyicisi isen Netflix dizileri yazımız sana göre. Çünkü senin için bir solukta izleyeceğin ve seni ekrana kilitleyecek suç dizilerini bu yazıda derledik. Netflix dizileri kategorisinde yer alan en iyi yapımlardan bazılarını belki izledin, belki de ilk kez duyuyorsun. Hazırsan en heyecanlı Netflix dizileri önerilerine başlıyoruz.

Netflix platform üyeliğini Papara Card ile yaparak anında %50 nakit kazanabileceğini de hatırlatırız.

The Witcher

Epik fantastik dizileri sevenlere hitap eden ve orta çağ teması taşıyan The Witcher, insanlar, cüceler ve elfler arasındaki savaşı konu alıyor. İnsanların en az canavarlar kadar tehlikeli olduğu bu dünyada The Witcher yani Rivialı Geralt gezgin bir canavar avcısıdır. Geralt’ın hayatının aşkı Yennefer ile karşılaştıktan sonra atıldığı maceraları heyecanla izleyeceksin.

BoJack Horseman

Animasyon, kara komedi, dram ve hiciv gibi birçok türü başarıyla harmanlayan BoJack Horseman, insanımsı bir atın sıra dışı hikayesini anlatıyor. Horseman, 90’larda oldukça popüler olan bir dizinin düşüşteki yıldızıdır. Alkol bağımlılığı ve depresyonla boğuşan Horseman, dizinin sona ermesinden 18 yıl sonra tekrar eski saygınlığını geri kazanmak istese de devir artık değişmiştir. Dizi Netflix’te ilk olarak 2013 yılında yayımlanmış olsa da popülerliğini hala koruyor.

Yakamoz S-245

20 Nisan’da Netlifx’te ilk bölümü yayımlanan Yakamoz S-245, başrollerde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinççi’yi bir araya getiriyor. Bir diğer sevilen Netflix dizisi Into The Night ile aynı evren ve zamanda geçen dizide araç olarak bu kez uçak yerine denizaltı kullanılmış. Dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman, dünyayı altüst eden gizemli kozmik felaketin akabinde hayatta kalabilmek için deniz altına sığınır. Bu amansız hayatta kalma mücadelesi, Arman’ı ve ekibini deniz altında istemeyen askerler arasındaki savaşla daha da çetrefilli bir hal alacaktır.

Bir Başkadır

2020’de ilk yayınlandığında Öykü Karayel’in oyunculuğuyla bir hayli ses getiren Bir Başkadır, sosyo-ekonomik kökenleri farklı insanların bir arada olma hikayesini anlatıyor. Türk kültüründe mevcut motifleri başarıyla ortaya koyan dizi izleyiciyi ötekinin hayatına farklı bir pencereden bakmaya davet ediyor. Türkiye yapımı Netflix dizileri konseptini seviyorsan Bir Başkadır’a mutlaka bir şans vermelisin.

Uysallar

İlk gösterimini 30 Mart’ta Netflix’te yapan, senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı dizinin başrollerinde Uğur Yücel ve Haluk Bilginer gibi usta isimler var. Kara komedi türündeki Uysallar, üst-orta sınıfa mensup bir mimar olan Oktay Uysal’ın etrafında gelişiyor. Sosyo-ekonomik konumuna alternatif punk bir yaşam süren Uysal’ın hikayesi bizi beyaz Türklerin açmazları, memleket sorunları ve aile kavramı gibi meselelere götürüyor.

Squid Game

2021 yılında yayınlandığı günden beri en çok sevilen Netflix dizileri arasında sayılan Squid Game, kolay para kazanmak için korkunç bir oyuna sürüklenen borç batağındaki insanları konu ediniyor. Gerilim-drama türündeki dizide, kazananın 40 milyon dolarla ödüllendirileceği korkunç oyunun kaybedenleri ise ölecektir. Unutmadan belirtelim ki Kore yapımı dizi +18 kategorisinde yer alıyor.

Love, Death + Robots

Kara komedi, gizem, bilim kurgu ve fantazi gibi birçok farklı türü bir araya getiren Love, Death + Robots’ın Netflix’in en ilgi çekici dizilerinden biri olduğu kuşku götürmez. 2019 yapımı animasyon dizi, 18 kısa öyküden oluşuyor. Yapım ekibinde David Fincher ve Tim Miller’ı barındıran dizinin her bölümü farklı senarist ve animatörlerin iş birliğinde oluşturulmuş. Her bölümü maksimum 15 dakika süren Love, Death + Robots’ı özellikle Black Mirror sevenler mutlaka izlemeli.

After Life

İlk bölümü 2019 yılında yayımlanan After Life, kara komedi ve dram türlerini bir araya getiren Netflix dizileri dendiğinde akla gelen yapımlardan biri. Dizi, karısı Lisa meme kanserinden hayatını kaybettikten sonra mükemmel hayatı yerle bir olan Tony’nin hikayesini anlatıyor.

Sweet Tooth

Bir virüs pandemisinin akabinde, post apokaliptik bir dünyada geçen Sweeth Tooth, 2021 yapımı, Netflix tarafından tasarlanan dizi projelerinden biri. Virüsün dünya nüfusunun büyük bir kısmını ortadan kaldırmasından sonra dünyada yarı insan yarı hayvan çocuklar türemiştir. Bu hibrit çocukların virüsün nedeni mi yoksa sonucu mu olduğuna dair kuşkular onların birer ava dönüşmesine yol açar. Böyle bir dünyada hayatta kalmaya çalışan yarı insan yarı geyik Gus’un macera dolu hikayesini izliyoruz.

Paranormal

Netflix’in 2020 Mısır yapımı dizisi Paranormal, doğaüstü ve korku türlerini bir araya getiriyor. Ahmad Khaled Tawfik’in çok satan kitabı Ma Waraa Al Tabiaa’dan uyarlanan dizi 1960’ların Mısır’ında geçiyor. Paranormal’de, bilinmezlerle çevrili bir dünyada tuhaf olayların arkasında yatan gizemi çözmeyi kendisine şiar edinen Dr. Refaat kendisini bir anda doğaüstü olayların içerisinde buluyor.

The Blacklist

Netflix’in en sevilen suç dizileri arasında olan The Blacklist, eskinin istihbarat subayı yeninin aranan suçlusu Raymond Red Reddington’ın FBI’a gönüllü olarak teslim olduktan sonra yaşadıklarını takip ediyor. Suçlarının büyüklüğü nedeniyle asla serbest kalamayacağının farkında olan Raymond, özgürlüğü karşılığında kendi hazırladığı listedeki suçluları FBI’a yakalatmayı teklif eder. Ancak bu anlaşmada bir şartı daha vardır: FBI profil uzmanı Elizabeth Keen ile beraber çalışmak.

La Casa De Papel (Money Heist)

Netflix suç dizileri deyince akla ilk gelen yapımlardan La Casa De Papel, bir profesörün önderliğinde zekice planlanmış bir soygunun etrafında bizi eğlenceli ve tuhaf ilişkiler ağını izlemeye davet ediyor. Sıra dışı senaryosu ve temposuyla La Casa De Papel, her dakikasını keyifle ve nefesini tutarak izleyeceğin suç dizileri kategorisine dahil edilebilecek yapımlardan biri.

Borçlanma, kazan

Cashback ile harcadıkça nakit kazan

Hemen Dene

Papara ile Netflix dizi zamanı daha bir güzel

Papara Card ile gerçekleştireceğin Netflix abonelik ödemelerinde Cashback ile harcadıkça kazançlı çıkarak kar elde edebilirsin. Papara Card ile ödediğin Netflix aboneliğinde, her ay 40 TL’ye kadar olan harcamanın yarısı, Papara hesabına anında nakit olarak geçer. Cashback ile harcadıkça kazanacağın tek marka Netflix de değil. Sabit markalarda sabit oranlarda harcadıkça nakit kazandıran Cashback markaları şunlardır:

  • Netflix
  • Youtube Premium
  • Spotify
  • Uber
  • Exxen
  • CarrefourSA
  • Steam
  • Playstation
  • HOP!

Şimdi sen de eğlenceden alışverişe, yolculuktan oyuna kadar yaptığın harcamalarda Cashback ile anında nakit kazanmak için ödemeleri Papara Card ile yapabilirsin. Ayrıca Papara Card ile ödemesini gerçekleştirdiğin platform abonelikleri de Papara hesabın üzerinden kolayca yönetir, hangi platforma, hangi kart ile, ne kadar ödeme yaptım diye cevabını bulması zor sorularla uğraşmazsın.

Hem hızlı hem keyifli hem de kazançlı bir finans deneyimi için zaman kaybetmeden 13 milyonu aşkın Papara ailesine katıl. Saniyeler içinde ücretsiz hesap oluştur, istediğin Papara Card’a da yine ücretsiz sahip ol. Işık hızında Paparalı olmak için aşağıdaki butona tıkla.

Keşfet