Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Müzik Rutininden Kurtulmak için En İyi Spotify Çalma Listeleri

Müzik Rutininden Kurtulmak için En İyi Spotify Çalma Listeleri

. Okuma süresi: 3 dk

Spotify, her gün daha fazla müzik ekleyerek 30 milyondan fazla şarkıya erişim sağlıyor. Pek çoğumuz sevdiğimiz şarkıların keyfini çıkarırken bir yandan da Spotify’ın ve başka kullanıcıların oluşturdukları çalma listeleri ile yeni şarkılar keşfetmeye devam ediyoruz. Elbette müzik türlerine göre ayrım yapıp, beğenilerimize uygun olarak çalma listelerini şekillendirebiliriz. Ancak milyonlarca müzik içerisinde zevkimize en uygun olanları bulmak ve bunları bir arada toplamak kabul edelim ki oldukça zahmetli bir iş.

Peki ama nereden başlayacağız? İşte tam burada Spotify’dan en iyi şekilde yararlanmak ve müzikal ufkumuzu genişletmek için özenle hazırlanmış çalma listeleri yardımımıza koşuyor. Günümüzün en popüler şarkılarından geçmiş zaman klasiklerine kadar geniş bir yelpazede, her ruh hali ve zevke uygun bir çalma listesi var, sadece onu o derin çukurdan bulup çıkarmamız gerekiyor. :) İşte seni müzikal rutininden çıkarmak için hazırladığımız Spotify'daki en iyi çalma listeleri rehberimiz.

Spotifty müzik önerileri

Disco Forever

Şimdi her şeyin başladığı yere geri dönüyoruz ve kendimizi disko harikalarının ritmine bırakıyoruz. Diana Ross'tan Donna Summer'a, Sister Sledge'dan Chic'e, Disco Forever ile 70’lerin efsane gece kulübü Studio 54'teymişcesine dans ediyoruz.

Rap Caviar

Rap Caviar açık ara Spotify'daki en iyi hip-hop listelerinden biri. Hip-hop efsanelerinin yanı sıra yeni sanatçılara da yer veren liste, piyasaya yeni adım atmış sanatçıların geniş kitlelerle tanışmalarında önemli bir rol oynuyor. 12 milyondan fazla takipçiye ulaşan ve her hafta yaklaşık beş yeni şarkı eklenen liste ile hip-hop’ın nabzını tutabilirsin.

Good Vibes

Bazen çok da iyi hissetmediğin bir günün tedavisi seni hareketlendirecek şarkılar dinlemek kadar basit olabilir. Bu listede sadece iyi hislere yer var!

Spotify çalma listeleri

Arkada Çalsın

İşte evde ne ile uğraşıyorsan fon müziğini oluşturacak bir liste. Tam olarak adının hakkını vermekle birlikte mid-tempo severlerin favorileri arasına girecek.

Classic Rock Now

Rock müzik efsanelerini dinlemekten vazgeçemeyenler, tüm zamanların en iyi klasik rock şarkılarını bu listede bir arada bulabilir.

Afrobeat 2020

Henüz aşina değilsen işte sana Afrobeat’i tanıtacak bir playlist. Türün en iyi ve en yeni sanatçılarını bu listede bulabilirsin.

Sütliman

Günün karmaşasından sıyrılmanın en güzel yolu. Düşük tempolu şarkılarla sakin birkaç saat geçirmek isteyenler play’e bassın!

The Greatest Video Game Music

Super Mario Bros., Call of Duty, Metal Gear Solid, Final Fantasy, Halo, World of Warcraft, Angry Birds gibi pek çok klasik video oyununun müziği Londra Filarmoni Orkestrası’na emanet. Dinlemekten keyif alacağına eminiz.

Modern Psychedelia

Türün en iyi örneklerini keşfedebilirsin.

Morning Coffee

Bilgisayarını açıp, kahve kupanı yanına koydun. Çalışmaya başlamadan önce arka plana bu playlist'i atıp dikkatin dağılmadan işine odaklanabilirsin.

Üçüncü Yeniler

Günden güne büyüyen alternatif Türk müziğinde yeni akımı keşfedip, güncel kalmak isteyenler için.

Hiss-i Elektro

Biraz daha yumuşak tınılı bir elektronik müzik listesi arıyorsan Hiss-i Elektro aradığın liste olabilir.

Papara Cashback

Spotify, Netflix ve YouTube Premium harcamalarının her ay 10 TL'ye kadar yarısının Papara’dan olduğunu hatırlatmakta fayda var. Üstelik kampanya süresi, koşul, şart takip etmeden, hangi tarihe kadar, nerede harcayabilirim diye endişelenmeden; sabit markalarda, sabit oranlarda anında nakit kazanabilirsin.

Müzikli günler!