Martı ve hop ile gezerken Cashback ile nakit kazan!

Papara

İçindekiler

Kısıtlamaların azalmasıyla bu güzel havalarda tazelenmek için yapılan en hesaplı aktivitelerin başında şehir içi turlar geliyor. Özellikle elektrikli scooter araçlarıyla açık havada tatlı bir rüzgâr eşliğinde yapılan seyirler, iş hayatının yorgunluğuna iyi gelirken kış aylarından kalma depresyonu üzerinden atmana da yardımcı oluyor.

Pek çok büyük şehirde hizmet veren Martı ve hop, şehrin tadını çıkarman için park etmiş seni bekliyor. Bugünlerde birçok paylaşımlı scooter kullanıcısı kendi rotasını yaratmış gezilerini sosyal medyada paylaşıyor. Papara olarak biz de Martı ve hop ile bahar aylarında gezebileceğin en güzel rotaları derledik.

Rotalara geçmeden önce hop ve Martı’nın Cashback markaları arasında yer aldığını hatırlatmakta fayda var. İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veren hop ödemelerini Papara Card ile yaptığında %25, bu üç büyükşehir'e ek olarak Bursa, Antalya, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Eskişehir, Sakarya, Ordu, İskenderun, Çeşme ve Çorlu'da hizmet veren Martı harcamalarından da anında %5 nakit kazanabilirsin!

Cashback-Banner-Blog-v2

İstanbul’da erguvan zamanı

Mayıs sonuyla birlikte İstanbul’da erguvan ağaçları en güzel hâlini alır. Bu sebeple şimdiden erguvan ağaçlarıyla ilgili bu turu ajandana not etmen iyi olur. Erguvan ağaçlarının mor lila renkli çiçekleriyle Boğaz’ı çepeçevre sardığı bahar aylarında Beşiktaş’tan Rumeli Hisarı’na elektrikli scooter ile yapacağın bir sürüş ile keyfine keyif katabilirsin. İstanbul Anadolu Yakası’nda ise Moda Sahil Parkı ile Kalamış Atatürk Parkı arasındaki güzergâh, en keyifli rota olarak ön plana çıkıyor.

Eski Ankara’yı elektrikli scooter ile gez

Ankaralılar, merkezi ve küçük bir alan içerisinde gayet kültürel bir gezi rotasına sahip oldukları için çok şanslılar. Roma Hamamı ile başlayıp sırasıyla Julian Sütunu, Augustus Mabedi, Anfi Tiyatro, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Kaleiçi ile devam eden, Bakırcılar Çarşısı ile son bulan bir rota, Eski Ankara’yı tekrar yaşamak için kültürel bir tur olarak dikkat çekiyor.

İzmir Kordon’da arkadaşlarla eğlenceyi yarıştır

Yaz aylarına girerken İzmir’in sahil şeridi her yaştan insanla dolmaya başlar. Bir yanı İzmir Körfezi’nin manzarası diğer taraf cıvıl cıvıl insan sohbetleri... Mayıs ve haziran ayları içinde Kordon’dan başlayıp İnciraltı Kent Ormanı’na arkadaşlar eşliğinde yapılacak bir scooter turu, kapalı alanlardan kaçınılan pandemi dönemi için harika bir aktivite olabilir.

Bursalılar için Osmanlı turu

Bursa için de scooter ile daha çok Osmanlı’dan kalma yapıların yer aldığı bir kültür turu yapmak mümkün. Tophane Saat Kulesi’nden başlayan tura, Kapalı Çarşı, Ulu Cami, Yeşil Türbe, Yeşil Cami ile devam edip rotayı Emir Sultan Camii ile sonlandırabilirsin.

Yalova’da deniz kokusunu içine çek

Yalova Limanı ile Yürüyen Köşk arasındaki güzergâh, elektrikli scooter kullanmayı sevenler için hem güvenli hem de deniz kokusuna doyulacak bir rota olarak öne çıkıyor.

Dev obruğa dikkat!

Kaktüs bahçesi, oyun ve seyir alanları, eski Antalya fotoğrafları ve heykelleri ile 90 metrekarelik Antalya Kent Parkı, kendi başına bir elektrikli scooter alanı olarak öne çıkıyor, özellikle Antalyalılar için. Elektrikli scooter ile gezerken burada bulunan dev obruğu da ziyaret etmeyi unutma.

Eskişehir’de birbirinden farklı rotalar mümkün

Eskişehir’e boşu boşuna "Türkiye’nin Amsterdam’ı" demiyorlar. Burası tam bir bisiklet ve elektrikli scooter kenti. Şu rota çok eğlenceli olabilir; Yenibağlar, Tren Garı, Tülomsaş, Kanlıkavak parkı ve Sazova…

Senin için derlediğimiz şehir içi tur önerilerini umarız beğenirsin. Havaların ısındığı bu günlerde hop ya da Martı ile bir elektrikli scooter kiralayabilir, ödemeni de Papara Card ile yaparak gezdikçe, kazanabilirsin. Finansal özgürlükle tanışmak için hâlâ geç değil, aşağıdaki butona dokun, hemen ücretsiz Papara hesabını oluştur ve harcadıkça kazan.

Bu yazı 6 Ocak 2023 tarihinde güncellenmiştir. Martı Cashback programı sona ermiştir. hop Cashback programı devam etmektedir. 
Keşfet