Kolay Adres nedir?

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Para transferi ile ilgili A’dan Z’ye her şeyi anlattığımız yazı serimizin yeni konusu Kolay Adres. Finansal işlemlerin için son zamanlarda sık sık karşılaşma ihtimalin yüksek bu terimle. Para transferlerin için sana kolaylık sağlayan Kolay Adres hakkında detayları paylaşarak bu özelliği yakından tanımanı isteriz. Bu soruların cevabını ve daha fazlasını yazımızı okuyarak öğrenebilirsin. Kolay Adres hakkında daha fazlası için yazımızı okumaya devam et.

Kolay Adres nedir?

Kolay Adres, para transferi işlemlerinde IBAN veya hesap numarasının kolay hatırlanabilmesi için bilgilerinin hesapta tanımlanması işlemidir. Kısaca, bilgilerinin kaydedilmesi ile para gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştirmenin kolay bir yoludur. Kolay Adres’i havale, EFT ve FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) işlemlerinde kullanabilirsin.

Hangi kişisel bilgilerini Kolay Adres olarak tanımlayabilirsin?

Kolay Adres tanımlaması yapmak için kullanabileceğin kişisel bilgilerin aşağıdakilerdir. Bu bilgilerden dilediğini seçebilirsin.

 • Cep telefonu numaran
 • E-posta adresin
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaran (TCKN)
 • Vergi kimlik numaran (VKN)
 • Yabancılar için yabancı kimlik numarası (YKN)
 • Pasaport numaran

Kolay Adres tanımlamasını hangi saatlerde yapabilirsin?

Kolay Adres tanımlaması için mesai saatlerini beklemene gerek yok. İşlemini 7 gün 24 saat yapabilirsin. Unutmadan, Papara ile para isteme ve para gönderme işlemlerini rehberden isim seçer gibi kolay bir şekilde ve kısıtlama olmadan 7/24 ücretsiz yapabileceğini hatırlatırız.

Işık hızında, ücretsiz

Dilediğin an, 7/24 para gönder ya da iste

Papara hesabı aç

Kolay Adres tanımlarken işlem ücreti ödenir mi?

Papara’da para transferi işlemlerinin ücretsiz olması gibi Kolay Adres tanımlama işlemini de ücretsiz olarak yapabilirsin.

En fazla kaç tane Kolay Adres tanımlaması yapılabilir?

Kolay Adres tanım limiti en fazla 5 adettir. Örnek olarak 3 telefon numarası, 2 e-posta adresi verilebilir. Bir hesabına en fazla 5 tane kolay adresle eşleştirebilirsin. Bir Kolay Adres bilgisini en fazla bir hesap için kullanabilirsin.

Bir IBAN’a birden fazla Kolay Adres tanımlanabilir mi?

İstersen farklı Kolay Adres’leri aynı hesabına tanımlayabilirsin. Hem kimlik numaran hem cep telefonu numaranı aynı hesapta Kolay Adres olarak kullanabilirsin.

Tanımlanan Kolay Adres iptal edilebilir mi?

Hesabının bulunduğu banka kanalları aracılığıyla tanımlı olan Kolay Adres’ini silebilirsin.

Kolay Adres olarak tanımlanan cep telefonu numarası iptal olursa ne yapılır?

Eğer Kolay Adres olarak tanımladığın cep telefonu numaran iptal olursa, en kısa sürede Kolay Adres tanımlaması yaptığın bankaya bildirim yapmalısın.

Kolay Adres olarak tanımlanan e-posta adresine ulaşılamazsa ne yapılır?

Yukarıdaki durumla benzer olarak, Kolay Adres olarak tanımladığın e-posta adresine erişemiyorsan en kısa sürede ilgili bankaya bildirim yapmalısın.

Kolay Adres ile nasıl para yatırılır?

Kolay Adres’le para yatırma işlemi çok basit. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na ait FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi ile aşağıdaki listede yer alan bankalar üzerinden Papara hesabına IBAN yerine Papara’nın Kolay Adres’ini girerek para yatırabilirsin:

 • TEB
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • Fibabanka
 • Ziraat Katılım

Papara uygulamadan Kolay Adres ile para yatırmak için Kolay Adres ile Transfer ve E-Posta kısımlarından, Papara’ya ait fast@papara.com e-posta adresini yazarak transferini yapabilirsin. Açıklama kısmına Papara numaranı yazmayı unutma. Papara numaranı yazmadığında işlemini gerçekleşmez.

Kolay Adres ile nasıl para gönderilir?

Sana para göndermek isteyen kişiye, paranın gelmesini istediğin hesabın için tanımladığın Kolay Adres bilgini verebilirsin.

Sana para göndermek isteyen kişinin, alıcı hesabı alanında Kolay Adres bilgini yazması yeterli.

İlerleyen adımlarda sana para göndermek isteyen kişi, ismini maskelenmiş olarak görebilecek ve doğrulayabilecektir.

Papara hesabına Papara Kolay Adres’le para göndermek çok kolay

Papara finansal özgürlükler dünyasına Kolay Adres de eklendi. Papara hesabına Papara’nın Kolay Adres’ini girerek kolay ve hızlı bir şekilde para yatırabilirsin. Papara’da hesabına para yatırmanın birçok yolu olduğunu da hatırlatalım. Öğrenmek istersen bu yazımızın hemen ardından ilgili içeriğe göz atabilirsin.

Papara hesabına para yatırdıktan sonra faturalarını ödeyebilir, 7/24 ve ücretsiz dilediğin gibi para transferi yapabilir, oyun & e-pin satın alabilir ve bağış yapabilirsin. Hesabındaki bakiyeyi kullanarak sahip olduğun Papara Card’ları da hem fiziki hem de internet alışverişlerinde kullanabilirsin. Bir noktayı tekrar hatırlatmak isteriz. Papara Card ön ödemeli karttır, kredi kartı değildir. Seni asla borçlandırmaz ve hesabındaki bakiyeyi kullanır. Tabii istersen Papara Card’ına harcama limiti de tanımlayabilir ve dilediğin gibi yönetebilirsin. Kontrol tamamen senin elinde. Papara Card ile yaptığın alışverişlerde Cashback ile harcarken anında nakit kazanmayı da unutma. Papara Card’ın ayrıcalıklı ve kazandıran özelliklerini web sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsin.

Borçlanma, kazan

Tüm dünyada, internette ve ATM'lerde kullan, Cashback ile harcadıkça nakit kazan. 

Hemen Dene

Papara Card’ın yok mu? Ücretsiz Papara Card’lardan istediğini seçerek kullanmaya hemen başlayabilirsin:

 • Papara Black Card
 • Dört farklı renk seçeneği ile Papara Lite Card
 • Papara Sanal Card
 • Öğrenciler için dijital harçlık hesabı Edu Card
 • Hayalet Sanal Card
 • Papara Hediye Kartı
Papara Card çeşitleriyle ilgili detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsin.

Aşağıdaki butona tıkla, hesabını ücretsiz oluştur

12 milyonu aşkın kullanıcının neden Papara’yı tercih ettiğini anlamak için saniyeler içinde aramıza katılabilirsin. Teknolojik, ayrıcalıklı ve özgürlüklerle dolu Papara dünyasına şimdi adım at, yepyeni bir deneyim yaşa. Ücret ödemeden Papara hesabını ışık hızında oluşturmak için şimdi aşağıdaki butona tıkla.

Papara Sözlük