Hesap türleri ve işlemleri hakkında bilmen gereken bütün detaylar

Papara

İçindekiler

Finansal Özgürlük ile tanışmanın Papara’da saniyeler içinde ve ücretsiz olduğunu artık bilmeyen yoktur. İster web sitemizden istersen de uygulamamızı indirerek kolay bir şekilde hesap açabiliyor; sana en uygun Papara Card’ı seçerek kullanmaya başlayabiliyorsun. Bu adımları tamamladıktan sonra ise hesap türleri ve işlemleri hakkında merak ettiklerin olabilir. Neler olduğunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsin.

Onaysız hesaptan onaylı hesaba geçiş

Onaylı ve sözleşmeli hesap sahiplerinin bakiye limiti yoktur. Ancak, eğer onaysız hesap sahibiysen, hesap bakiye limitin 750.00 TL’dir. Hesabını kolay bir şekilde onaylı veya sözleşmeli hesaba çevirerek limitsiz işlemlerin tadını çıkarabilirsin. Onaylı hesaba geçmek için de aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

1- Papara hesabına giriş yap

2- Onaylı Hesaba Geç butonuna dokun

3- Kimlik bilgilerini doldur

İşte bu kadar basit!

Sözleşmeli hesaba nasıl geçilir?

Sözleşmeli hesap sahibi olarak yapabileceğin işlemlerinin sınırlarını genişletirsin. Herhangi bir ücret ödemeden kolay bir şekilde sözleşmeli hesaba geçiş yapabilirsin. Bunun için yapman gereken tek şey ise Papara Black Card’a başvurmak ve kartını teslim aldığında aktif etmek. Papara Black Card’a buradan hesabına giriş yaparak başvurabilirsin.

Sözleşmeli hesaba geçtiğinde sahip olacağın ayrıcalıklar ise şunlardır:

  • Papara Black Card’ınla para yatırmanın yanı sıra bütün bankaların ATM’lerinden para çekebilirsin. Üstelik her ay 500 TL’ye kadar işlem ücreti ödemeden.
  • Dilediğin zaman dilediğin kişinin banka hesabına para transferi yapabilirsin.
  • Sözleşmeli hesaba geçtiğinde limitlerin de artmış olur. Limitler hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Hesap şifreni unuttuysan veya değiştirmek istiyorsan aşağıdaki adımları takip et

Hesap şifreni unuttuysan kayıtlı e-posta adresin ile kolayca yeni bir şifre belirleyebilirsin. Bunun için yapman gerekenler ise ilk olarak Papara giriş menüsünde yer alan Şifremi Unuttum seçeneğine dokunman. Daha sonra kayıtlı e-posta adres bilgilerini girerek şifre oluşturma linki birlikte yeni şifreni kolayca oluşturabilirsin. Akılda tutması kolay; bulunması da zor olan bir şifre tercih etmeyi unutma!

Eğer şifreni değiştirmek istiyorsan da yapman gerekenler oldukça basit. Öncelikle Papara hesabına giriş yapmalısın, daha sonra Ayarlar menüsünde yer alan Şifre Değiştir seçeneğine dokunarak eski şifreni ve yeni belirleyeceğin şifreni girmelisin.

İşlemini gerçekleştirdikten sonra da yeni şifreni kullanmaya başlayabilirsin.

Bilgileri değiştirmek de çok basit!

Papara hesabında kayıtlı olan ad-soyad, telefon numarası ve e-posta adresi gibi bilgilerini değiştirmek de saniyelerini alır. Bütün bu işlemler için gerçekleştirmen gereken ise ilk olarak Papara hesabına giriş yapmak ve ardından değiştirmek istediğin bilgi seçeneğini seçmen. Daha fazla bilgi için Hesap Değişikli sayfamızdaki Bilgi Değişikliği yazımıza göz atabilirsin.

Bu bilgilerin yardımcı olduğunu umarız. Unutma, Papara’da tüm işlemleri gerçekleştirmek birkaç adım ve saniyelerini alır. Hesap işlemleri ile ayrıntılı bütün bilgilere buradaki sayfamızdan ulaşabilirsin.

Papara