Online alışverişte Sanal Kart ve Hayalet Kart’la ödeme süreçleri daha güvenli

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı,

Bildiğin gibi, Papara, tüm alışverişlerinde, dünyanın her yerinde kullanabileceğin kart ürünleri sunuyor. Beş rengiyle Papara Card, prestijli Metal Card, DC evrenini selamlayan Batman ve Joker Card, harçlığı dijitalleştiren Edu Card, görme engellilerin güvenli alışverişlerini mümkün kılan Voice Card gibi ürünlerimizle dünyanın her yerinde ve internette hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir biçimde harcama yapmanı sağlıyoruz. Üstelik Papara Card ile alışveriş yaparken Cashback ile anında nakit kazanıyorsun.

Papara Card ailesinin yeni üyesi: Joker Card
İlhamını DC evreninden alan, Papara Card ailesinin yeni üyesi Joker Card’la tanış.

Papara’da aynı zamanda online alışverişlerinde kolayca kullanabileceğin sanal kart ürünleri de bulunuyor. Bu yazımızda, alışveriş güvenliğini en üst seviyeye taşıyan Sanal Kart ve Hayalet Kart ürünlerimize odaklanacağız.

Bazen, spesifik ürünler için hep kullandığımız pazaryerleri veya e-ticaret siteleri dışında, ilk kez karşımıza çıkan internet sitelerinden de alışveriş yapabiliriz. Bu platformlar güvenli dahi olsa, örneğin ETBİS kaydı bulunsa dahi, alışveriş ve ödeme altyapılarında kusurlar olabilir ve bu da alışveriş güvenliğini tehlikeye atar. Karttan daha fazla para çekilmesi, kart bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi gibi olasılıklar, nadir de olsa vardır.

Sanal Kart ve Hayalet Kart, tam da bu ihtiyaç için, online alışverişlerde için rahat etsin diye var.

Sanal Kart nedir?

Sanal Kart, online alışverişlerinde kullanabileceğin, fiziksel bir karta ihtiyaç duymadan kart numarası, CVC, son kullanma tarihi gibi bilgilere sahip olabileceğin bir sanal kart ürünüdür. Bu kartı fiziksel olarak elinde tutamazsın, ama dilediğin online mecrada alışveriş yaparken güvenle kullanabilirsin.

Sanal Kart neden güvenli?

Sanal Kart, e-ticaret alışverişlerinde kullanacağın bakiyeyi kontrol altında tutmak, kart bilgilerini korumak gibi yönleriyle sana esneklik sunar. Papara'da Sanal Kart oluşturarak bu kartı dilediğin siteler için kullanabilir, Sanal Kart’ta bıraktığın tutarı yalnızca alışveriş bedeliyle sınırlayarak olası güvenlik problemlerinde karşılaşabileceğin risklerin önüne geçebilirsin.

Papara’da Sanal Kart oluşturmak olduka kolaydır. Farklı ihtiyaç ve harcama kalemlerin için Sanal Kart oluşturabilir, dilediğin Sanal Kart’ını dilediğin e-ticaret sitesinde kolayca kullanabilirsin. Unutma, 1 ay içinde oluşturduğun ilk Sanal Kart ücretsizdir, sonrasında oluşturacağın Sanal Kartlar için ₺1 tutarında ödeme yapman gerekir.

Sanal Kart nasıl oluşturulur?

Online alışverişlerinde kullanacağın Sanal Kart'ını oluşturmak için şu adımları izle.

  • Papara > Papara Card adımına gir.
  • Sanal Kart'ı seç.
  • Sanal Kart oluştur butonuna dokun.
  • Harcama limiti, periyot ve sanal kart adı bilgilerini gir.
  • Oluştur butonuna dokun.

Hepsi bu kadar.

Hayalet Kart nedir?

Hayalet Kart, tek kullanımlık sanal karttır. Hayalet Kart veya Hayalet Sanal Kart, bize sorarsan Hayalet Sanal Kart, Papara’nın ödeme süreçlerine getirdiği en büyük yeniliklerden biri. Hayalet Kart’ı spesifik, tek bir alışveriş için oluşturabilirsin. Sanal Kart sen kapatana kadar aktif olarak kullanılabilirken, Hayalet Kart kullanımın ardından kapanır, senin başka bir şey yapmana gerek kalmaz.

Hayalet Kart neden güvenli?

Hayalet Kart, tek kullanımlık bir sanal karttır. Tutarını senin belirlediğin ve ödeme işlemini tamamladıktan sonra hemen devre dışı kalan bu kartla online harcamalarda güvenliği en üst seviyeye çıkarabilirsin. Sana çok güven vermeyen bir e-ticaret sitesinden tek seferlik alışveriş yaparken Hayalet Kart oluşturabilir, alışveriş tamamlandığında kapanan bu kartın sunduğu üst düzey güvenliğin keyfini çıkarabilirsin. Unutma, 1 ay içinde oluşturduğun ilk Hayalet Kart ücretsizdir, sonrasında oluşturacağın Hayalet Kartlar için ₺1 tutarında ödeme yapman gerekir.  

Hayalet Kart nasıl oluşturulur?

Hayalet Kart oluşturarak tek seferlik alışverişinde kullanmak için şu adımları izle:

  • Papara > Papara Card adımına gir.
  • Sanal Kart'ı seç.
  • Hayalet Sanal Kart oluştur butonuna dokun.
  • Limit belirle.
  • Oluştur butonuna dokun.

Hepsi bu kadar.

Nasıl istersen öyle kullan

Papara’da kartlı harcamalarının ve kartlarının kontrolünü tamamen sana veriyoruz. Örneğin, e-ticaret harcamaların için özel bir Sanal Kart oluşturabilir ve fiziksel Papara Card’ının bilgisini hiçbir e-ticaret sitesiyle paylaşmak zorunda kalmazsın. Unutma, Hayalet Kart veya Sanal Kart'la Cashback markalarında yapacağın alışverişlerde Cashback ile anında nakit kazanmaya devam edersin.

Fiziksel kartlarının kontrolü de tamamen senin elindedir. Kartını internet harcamalarına kolayca kapatabilir, dilediğin zaman açabilirsin. Kartını kaybettiğinde kartını da saniyeler içinde kapatabilirsin.

Paparalı ol

Dileriz bu yazıyı faydalı bulmuşsundur Paparalı. Henüz Paparalı değilsen, aşağıdaki butona dokun ve kolayca Papara hesabı aç.

PaparaHaberler