Hafta sonu hiç daha eğlenceli olmamıştı: Papara’dan harika oyun tavsiyeleri!

Papara

İçindekiler

Ne kadar uzun süre oynarsan oyna, kutu oyunları her zaman ilk günkü kadar eğlenceli, tabii oynadığın kişilerin önemi de büyük. Biliyorsun, bu aralar kendimizin ve toplumun sağlığını korumak için hafta sonlarını evde geçiriyoruz ve son bir senedir evdeki vaktimizi iyi geçirmemizi sağlayacak şeyler arıyoruz. Bu hafta sonu için harika bir önerimiz var: kutu oyunları. Bu yazımızda, hafta sonunu eğlenceli hâle getireceğinden emin olduğumuz oyunları listeliyoruz. Üstelik Papara Card kullanıcısıysan, (ki değilsen çok üzülürüz 🙂) bu oyunların çoğunu Bkmkitap’tan alabilir ve Cashback ile anında %15 nakit kazanabilirsin!

💡
Bu yazı 4 Ocak 2023'te güncellendi. Cashback programı sona ermiştir. Güncel Cashback markalarına bu bağlantıdan ulaşabilirsin. 

1- Monopoly

Yılların eskitemediği kutu oyunu Monopoly, yüzüncü oynayışında bile içindeki hırslı emlak imparatorunu keşfetmeni sağlayacak. Sen yine de oyunu oynarken dikkat et; kimsenin ağzının tadı kaçmasın.

2- Risk

Dünyadaki en popüler kutu oyunlarından birisi olan Risk, strateji severlerin favori oyunlarından birisi. Biraz şansın varsa, dünyaya hakim olabileceğin Risk, uzun yıllar aynı heyecanla oynayabileceğin nadir oyunlardan.

3- Dixit

Kutu oyunları arasında bambaşka bir yeri olan Dixit, hem arkadaşlarını daha iyi tanımanı, hem de hayal gücünü geliştirmeni sağlıyor. Aynı anda hem oyun oynamak hem de sanat gözünü geliştirmek isteyenler için ideal.

4- Tabu XL

Klasikleşmiş kutu oyunu Tabu’yu kesin duymuşsundur; Tabu XL, işi bir adım ileri taşımak isteyenler için. Klasik Tabu’ya ek olarak, çizim, kukla ve en az kelimeyle anlatma gibi yeni kurallar getiren Tabu XL, iyi bir hafta sonu geçirmek için risksiz bir seçim.

5- Uno

İskambil kartlarıyla oynanan oyunları seviyorsan Uno tam sana göre. Kendi içinde basit kuralları olan Uno, sadece hafta sonları için değil, kısa boşlukları doldurmak için de harika bir seçim.

6- Monopoly Y Kuşağı

Klasik Monopoly sana pek gerçekçi gelmiyorsa, Monopoly Y Kuşağı senin için daha doğru bir seçim olabilir. “Gayrimenkulu unutun, zaten paranız yetmez.” mottosuyla geçtiğimiz senelerde piyasaya sürülen oyunda, tapu yerine deneyim kazanmaya çalışıyorsun. Tam bir Y kuşağı oyunu!

7- Jenga

Elleri titreyenlerin nefret ettiği oyun Jenga da, klasik kutu oyunları arasında iyi bir seçenek. Seçimin Jenga’dan yanaysa bizden sana bir tavsiye, sıra sana geldiğinde derin nefes al ve hızlı davran!

8- Scrabble

Çok gezenin değil, çok okuyanın kazandığı klasik kutu oyunu Scrabble, kelime haznesine güvenenler için iyi bir hava atma yöntemi. Şimdiden J harfiyle başlayan kelimeleri düşünmeye başlasan iyi edersin!

9- Trivial Pursuit

Genel kültürüme güveniyorum diyenlerdensen, bunu arkadaşlarına kanıtlamanın tam zamanı. Trivial Pursuit oynayarak harika tek kişilik şovunu ortaya koyabilirsin!

Yalnızlar için bonus: Puzzle

Kutu oyunlarının hepsinin ilk kuralının yalnız olmamak olduğunun farkındayız. Hafta sonunu yalnız geçirenlerdensen, sana önerimiz 1000 parçalık bir puzzle; emin ol zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksın.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Keşfet