Çevre dostu Black Card ile tanış

Papara

İçindekiler

Hoş geldin çevre dostu Black Card. Alışkın olduğun Black Card şimdi geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üretildi. Çevre dostu ve doğaya duyarlı Black Card bu özelliği ile karbon ayak izinin nötrlenmesine destek sağlıyor.

Geri dönüştürülmüş Black Card

Geri dönüştürülmüş Black Card, isminden de anlaşılacağı gibi çevre dostu olma özelliğine sahip ve geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üretiliyor. Geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üretilen Black Card’ların üzerinde hem geri dönüşüm hem de Certified Carbon Neutral Product (Sertifikalı Karbon-Nötr Ürün) logosu yer alıyor. Bu da kartının çevre dostu olduğunun bir göstergesi.

Geri dönüşümlü Black Card’lar, uluslararası boyuttaki Thales'in Carbon Offset projesine de dahil. Böylece geri dönüşümlü plastikten üretilen her bir Black Card dünya çapında ağaçlandırma projesine katkı sağlıyor. Kısacası Black Card’ın üretimi aşamasında açığa çıkan karbon ayak izinin ağaçlandırma çalışmalarıyla nötrlenmesine destek oluyoruz.

Carbon Offset projesi nedir?

Daha önce Thales’in Carbon Offset programını duymadıysan veya çok fazla bilgin yoksa kısaca ondan da bahsedelim. Carbon Offset programı global çapta, plastiğin azaltılmasını hedefleyen bir karbon dengeleme programıdır. Dünya çapında gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarına destek olan Carbon Offset programı, plastik kullanımının önüne geçmek, azaltmak, ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlamak ve karbon ayak izinin nötrlenmesine yardımcı olmayı hedefler.

Geri dönüştürülmüş Black Card’a nasıl sahip olabilirsin?

Çevre dostu Black Card’ı Papara hesabına giriş yaparak Papara Card menüsü üzerinden talep edebilirsin. İsmine özel hazırlanan kartın, adresine ücretsiz olarak teslim edilecektir.

Plastik kullanımını azaltarak dünya çapında ağaçlandırma projesine destek oluyoruz

Dediğimiz gibi Carbon Offset programına katılarak geri dönüştürülmüş Black Card’ımız ile dünya çapında ağaçlandırma projelerine destek olmayı amaçlıyoruz. Böylece hem plastik kullanımını azaltıyor hem de dünya genelinde ağaçlandırma çalışmalarına destek oluyoruz. Şimdi gel, çevre dostu hareketimiz hakkında CEO’muzun düşüncelerini seninle paylaşım;

CEO’muz Emre Kenci: ”OECD, plastik atığı azaltmak için "koordinasyonlu küresel çözüm" çağrısında bulunuyor. Dünyanın önde gelen şirketleri de karbon emisyonunu azaltmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek için önemli adımlar atıyor. Papara da Thales'in Carbon Offset programına dahil oldu. Amacımız, kartların üretim sürecinde açığa çıkan karbon emisyonunu hem geri dönüştürülmüş plastik kullanarak hem de ağaçlandırma çalışmalarıyla nötrlemek. Geri dönüşüm ibareli çevre dostu yeni Black Card’larımız ayrıca uluslararası geçerliliği olan ve karbon nötrlüğüne ulaşmış ürünlere verilen Certified Carbon Neutral Product (Sertifikalı Karbon-Nötr Ürün) logosuna da sahip.”

PaparaHaberler