Fintech nedir?

Papara

İçindekiler

Son zamanlarda senin de sık sık Fintech terimini duyduğunu tahmin ediyoruz. Fintech (Finansal Teknoloji) nedir biliyor musun? Cevabın hayırsa hemen anlatalım. Fintech’ler alışık olduğun finansal dünyayı teknolojiyle dönüştürerek yeni bir deneyim sunan finansal girişimlerdir. Fintech'ler, eskiden herkesin kolay ulaşamadığı veya sahip olamadığı bu dünyaya basit bir şekilde erişebilmeni sağlarken, en gelişmiş teknolojilerle yeni bir deneyim yaşatmak amacıyla ortaya çıktı. Başta geleneksel bankacılık sistemlerine karşı teknolojik ve dijital yenilikler getiren fintech’ler, daha sonra akla gelebilecek birçok finansal işlemin, finansal uygulamalarla kolay bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıdı.

Peki, geleneksel bankacılığa karşı "Neden fintech’leri tercih etmeliyim? Ne gibi avantaj sağlıyor?" diye düşünüyorsan bir fintech girişimi olarak Papara’nın sunduğu hizmetlerle klasik bankacılık sistemlerinden nasıl ayrıldığımızı senin için en basit yolla anlatalım.

Hesap açmak için uğraştığın günler tarih oldu

Bir banka hesabı açmak için yapman gereken pek çok şey var. Belgeler, imzalar ve tabii ki bir banka şubesini ziyaret etme zorunluluğu… Tamamen finansal teknoloji altyapısını kullanan Papara’da ise birkaç saniye içinde ücretsiz olarak hesabını oluşturabilirsin. Sahip olduğun “Dijital Cüzdan” ile aklına gelebilecek tüm finansal işlemlerini gerçekleştirir, finansal özgürlüğünün tadını çıkarabilirsin.

Borçlandırmayan ön ödemeli kartlar

Özgürce sahip olduğun hesaptan sonra geçmiş alışkanlıklardan uzak bir kart deneyimi için de fintech’ler daha avantajlı. Örneğin Papara’da ister 5 farklı renk seçeneğiyle sunulan Papara Card’a ücretsiz sahip olursun, istersen de internet harcamalarında güvenle kullanabileceğin Papara Sanal Kart’ı oluşturursun. Seçim tamamen senin! Üstelik, eğer biriyle yetinemem diyorsan hepsine de sahip olabilirsin. Unutmadan, Papara Card’ların seni asla borçlandırmayacağını aksine Cashback ile harcadıkça nakit kazandıracağını hatırlatalım. Yönetimin tamamen senin elinde olduğu Papara Card’lardan birine sahip değilsen hemen incele, zaman kaybetme.

Papara Card nedir? Papara Card nereden alınır?
Papara Card nedir, Papara’da kaç çeşit kart vardır, Papara Card’a nasıl sahip olursun sorularının yanıtlarını bu yazımızda seninle paylaşıyoruz.

Kısıtlamalara artık kimse maruz kalmıyor

Finansal teknolojileri kullanarak Paparalılara vadettiğimiz en temel özelliklerimizden 7/24 para transferi özelliği, bugünün bankacılık dünyasında sıradan bir özellik gibi görünüyor olsa da, bu özelliğin tüm bankacılık sistemlerine adapte olmasının yolunu açan şey, tabii ki fintech’lerdi. Papara ile zaman kısıtlaması olmadan ve hiçbir işlem ücreti ödemeden istediğin kişiye saniyeler içinde para transferi yapabilirsin. Üstelik mobil teknolojileri sonuna kadar kullanan Papara ile acil durumlarda telefon rehberinden bir yakınını seçerek para göndermesini de isteyebilirsin. Ayrıca para transferinde GIF ya da emoji eklemeleri yaparak işlemini eğlenceli bir hâle de getirebilirsin. Papara’nın finansal teknolojileri, tüm bunları saniyeler içinde üstelik ücretsiz olarak yapabilmene olanak sağlar.

Tüm finansal hareketler tek bir ekranda

İhtiyacın olan finansal hizmetlerin hepsini tek bir yerden sunarak klasik bankacılıktan ayrılan Papara, yaptığın bütün harcamaları ayrıntılı grafiklerle takip etmeni de sağlar. Ürün ve hizmet çeşitliliği sayesinde nerede, ne kadar harcama yaptım diye düşünmezsin, Papara üzerinden işlemlerini gerçekleştirir, ayrıntılı grafiklerle kategori bazlı takip edersin.

Daha iyi bir finansal deneyim için fintech’ler

  • Aklına gelebilecek bütün finansal hizmetler iki parmağının ucunda. Zaman kaybetmek ya da prosedürlerle uğraşmak yerine saniyeler içinde dijital hesabını ücretsiz oluşturabilirsin.
  • Ücretsiz hesap ve ücretsiz para transferi gibi sağladığı hizmetler sayesinde daha uygun ve kısıtlama olmaksızın hizmet alırsın.
  • Para transferi, fatura ödeme, bağış yapma, temassız ödemeler, QR kod ödemeleri gibi aklına gelebilecek bütün finansal işlemleri tek bir yerden gerçekleştirirken, ürün ve hizmet çeşitliliğine sahip olursun.
  • Teknolojinin finansla birleşmesi sayesinde yeniliği yakalar daha eğlenceli ve eşsiz bir finansal deneyim yaşarsın.

Paparalı ol

Ücretsiz para transferinden, fatura ve oyun & e-pin ödemelerine, döviz hesabından QR kod ödemelerine, Bölüştür özelliğinden Bağış özelliğine, abonelik takibinden GIF ve emoji eklemeye kadar çok fazla hizmet ve ürün çeşitliliğine sahip Papara’da da kontrol tamamen senin elinde. Klasik bankacılık sistemi dışında yeni ve muhteşem bir deneyim yaşamak için sen de ücretsiz Papara hesabını oluştur, ayrıcalıklardan faydalan.


Papara Sözlük