Fatura ödemenin en kolay yolu Papara

Papara

İçindekiler

Faturaları banka şubesi ya da fatura ödeme noktalarına giderek ödemek zorunda olduğun günler geride kaldı; Papara ile belki de o günleri hiç hatırlamıyorsun. :) Artık evden çıkmadan, oturduğun yerden, sadece birkaç tıkla bütün finansal işlerini gerçekleştirebiliyor, saniyeler içinde istediğin kişiye EFT ya da para transferi yapabiliyorsun. Finansal işlemlerin bu kadar kolay olmasının en güzel yanlarından birisi de fatura ödemelerini saniyeler içinde birkaç dokunuşla yapabilmek. Üstelik Paparalıysan, tüm bu saydıklarımızı hiçbir işlem ücreti ya da kart aidatı ödemeden yaparsın!

Papara ile tüm faturalarını tek yerden öde

Papara hesabın ile sadece fatura ödemelerini değil, aklına gelebilecek tüm ödeme işlemlerini tek yerden gerçekleştirebilirsin. Faturalar, bağışlar, oyun & dijital kod (e-pin) yüklemeleri, İstanbulkart bakiye yükleme, Papara ile saniyeler içinde yapabileceğin onlarca ödemeden sadece bazıları.

Papara ile fatura ödeme nasıl yapılır?

Tüm finansal işlemler gibi, Papara’da fatura ödemek de sadece saniyelerini alır. Ve tabii ki Papara’daki pek çok işlem gibi, fatura öderken de hiçbir işlem ücreti ödemezsin. Papara hesabın ile fatura ödemek için izlemen gereken adımlar şöyle:

  • Papara uygulaması ya da papara.com adresinden hesabına giriş yap,
  • Ödemeler menüsüne girdikten sonra ödemek istediğin fatura kategorisini seç,
  • Fatura bilgilerini gir ve ödemeni gerçekleştir.

Fatura ödeme işlemini sadece Papara hesabından yapabileceğini ve ödeme aracı olarak banka/kredi kartlarını kullanamayacağını da hatırlatmak isteriz.

Hepsi bu kadar. Papara ile elektrik, su, doğalgaz, telefon ve diğer faturalarını ödeyebilirsin. Fatura ödeme adımları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsin.

İnternetten Fatura Ödemek İçin Yapman Gerekenler Çok Kolay!
Papara ile internetten fatura ödemelerini hiçbir işlem ücreti ödemeden gerçekleştirmek için yapman gerekenler burada!

Papara ile otomatik fatura ödeme talimatı nasıl verilir?

Faturalarını her ay tek tek ödemek zor geliyorsa, Papara’da faturaların için otomatik ödeme talimatı verebilir, ödemelerini de ayrıntılı harcama grafikleri sayesinde kolayca takip edebilirsin. Bunun için dikkat etmen gereken tek nokta, hesabında faturalarını ödeyebilecek kadar yeterli para olduğundan emin olman. Papara hesabınla otomatik fatura ödeme talimatı vermek için yapman gerekenler şunlar:

  • Papara hesabına giriş yaptıktan sonra Ödemeler menüsüne gir ve otomatik ödeme talimatı vermek istediğin fatura kategorisini seç,
  • Kesilmiş bir faturan varsa fatura tutarını görüntüleyeceksin, bu aşamada Ödeme Talimatı Ver seçeneğine dokun.
  • Otomatik ödenmesini istediğin tüm faturaların için bu işlemi tekrarlayabilirsin. Daha önce ödediğin kayıtlı faturalar üzerinden de aynı adımları izleyerek otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsin.
  • Otomatik ödeme talimatı verdiğin faturalar, hesabında yeterli para olduğu takdirde fatura kesim tarihinde otomatik olarak ödenir.

Unutma! Faturanı ödedikten sonra istersen 7/24 otomatik ödeme talimatı verebilirsin. Bunun için yapman gereken tek şey fatura detayı kısmından Ödeme Talimatı Ver butonuna dokunmak.

Papara ile fatura ödemelerini kolayca takip et

Papara ile fatura ödemelerini kolayca gerçekleştirdikten sonra tüm hesap hareketlerini takip edebilir, istersen fatura ödemelerini iptal edebilirsin.

Papara ile fatura takibi yapmak da oldukça kolay. Papara hesabın ile herhangi bir faturayı ödediğinde, o faturayı otomatik olarak takip etmiş olursun ve takipte olan tüm faturaların için fatura kesildiğinde, faturanın son ödeme günü geldiğinde ve faturanın son ödeme günü geçtiğinde bildirim ve e-posta alabilirsin.

Papara ile ödediğin faturalar en kısa zamanda ilgili kuruma yansır ancak bir sorun ya da gecikme olduğunu düşündüğün anlarda Papara’ya kayıtlı cep telefonundan 0850 340 0 340’ı arayarak hemen bilgi alabilirsin.

Papara hesabınla ödediğin faturaların dekontlarını görmek ve indirmek için Ödemeler menüsünde gir,

İşlem Geçmişi seçeneğine dokun, Son İşlemler’i seç ve İşlem Detayı kısmından fatura dekontunu pdf olarak indir.

Papara hesabınla yaptığın fatura ödemelerini iptal etmek için ise mesai saatleri içinde Papara’ya kayıtlı cep telefonu numarandan 0850 340 0 340’ı arayıp işlem talebi oluşturabilirsin.

İnternet bankacılığı ile fatura

Papara ile tüm finansal işlemler kontrolün altında!

Seni asla borçlandırmayan, işlemlerini tek bir yerden gerçekleştirmeni sağlayan üstelik harcadıkça da kazandıran Papara, hayatını kolaylaştırmak ve en iyi finansal deneyimi yaşaman için her zaman yanında. Hâlâ Paparalı değilsen, hemen ücretsiz hesabını ışık hızında oluştur, sana en uygun ücretsiz Papara Card’lardan birini seçerek eşsiz bir deneyimin tadını çıkar. Finansal özgürlük dünyasına katılmak için aşağıdaki butona dokun.

Papara