En yeni PlayStation oyunları

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı! Tahmin ediyoruz ki birçok Paparalı gibi sen de oyun oynamayı oldukça seviyorsundur. Ve en yeni PlayStation oyunları araştırmasını mutlaka yapıyorsundur. Oyun dünyasına hakimsen, sana güzel bir haberimiz var. Bu yaz PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına yepyeni oyunlar akın ediyor. Bunlar, duyurulduğu zamandan bu yana beklenen ve kesinlikle bir şans verilmesi gereken PlayStation oyunları. Biz senin için bu oyunları ararken zaman kaybetme diye bir araştırma yaptık ve en yeni PlayStation oyunları listesi hazırladık. Eğer bir oyun tutkunuysan seni yepyeni maceralara sürükleyecek en yeni PlayStation oyunları listemize kesinlikle göz atmalısın. İşte PS4 ve PS5 konsolları için bu yaz çıkan macera, spor, bulmaca, aksiyon gibi türlere ait farklı farklı oyunlar.

Fobia - St. Dinfna Hotel

Tür: Korku, Bulmaca

Metroidvania esintili bir temaya sahip olan ve paranormal olaylara dayalı bulmacaların yer aldığı bu oyunda St. Dinfina Hotel kilit bölge. Burası bir korku üssü. Devasa büyüklükteki oteli keşfedip terk edilmiş koridorlarda cirit atan yaratık ve hayaletlerle mücadele etmek üzerine kurulu bir gerilim ve bulmaca oyunu Fobia – St. Dinfna Hotel. Sen de bu oyunda, Roberto Leite ismindeki, esrarengiz kaybolma olaylarının peşine düşen araştırmacı bir gazetecisin. Geçmiş, gelecek ve şimdinin birbirine karıştığı ve artık kimsenin orada konaklamadığı bir otelin duvarlarında gizlenmiş pek çok sır var. Şifreli kasaları açman ve gerekli ekipmanları toplaman için bolca vaktin olacak. Bir yandan savaşmak bir yandan da gizemi çözmek zorundasın. Tabii ki hayatta kalmak için ayrı bir uğraş vermen gerek.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Fobia – St. Dinfna Hotel geçtiğimiz günlerde, 30 Haziran’da PS4 ve PS5 konsolları için yayımlandı.

MADiSON

Tür: Korku, Bulmaca

Birinci şahıs kamera perspektifi sağ olsun, olayların bizzat içindeymiş gibi hissettiren bir korku oyunu. Oyunda zifiri karanlık bir odada tutsak edilmiş bir şekilde ve kan revan içinde uyanıyoruz. MADiSON adındaki zalim ve işkenceci şeytani varlığa başkaldırıp onu yenmeye çalışıyoruz.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Bulmacaları çözüp önemli yerleri fotoğraflayarak ilerlediğimiz MADİSON, PS4 ve PS5 konsolları için 8 Temmuz tarihinde yayımlandı.

Stray

Tür: Macera

Hong Kong’ta yer alan Kowloon şehrinden ilham alındığı düşünülen bir haritada, robotlardan oluşan kalabalıkların içinde gezinen bir kedisin. Bir sokak kedisi olmak nasıl bir duygudur? İnsanoğlunun dünyadan yok olduğu bu hikâyede, minik sırt çantanla insanların gezegeni neden terk ettiğini araştırıyorsun. Meraklı bir kedi olmak istersen bu oyun tam sana göre.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Stray, 19 Temmuz tarihinde PS4 ve PS5 konsolları için çıkacak.

Severed Stell

Tür: Aksiyon

3D voxel ortamların üzerinde yer alan ve heyecan hattını daima diri tutan koridorlarda sıcak çatışma ve dövüşlere izin veren bir oyun Severed Stell. FPS kategorisine dahil olan oyunda kötücül güçlere karşı hummalı bir mücadele veren silahlı bir kadın karakteri oynuyoruz.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Neon ışık, akrobasi ve parkur ile dolup taşan Severed Stell, 2022 yılının 20 Temmuz’unda PS4 ve PS5 konsolları için çıkacak.

Wayward Strand

Tür: RPG, Macera  

İnteraktif bir hikâye oyunu ile devam ediyoruz. Wayward Strand, 1978 senesinde, hastane koridorlarında geçiyor. Oyundaki annemizin ricası üzerine okul tatilinde hastanede görev alıyoruz ve adımız Casey. Burada hastaların öykülerini sabırla dinliyor ve onları henüz yaşarken nasıl mutlu kılabileceğimizin yollarını soruşturuyoruz. Birden fazla son içeren ve kararlara göre şekillenen hikâye bazlı oyunları sevenler, Wayward Strand’in dokunaklı konseptini hiç kuşkusuz içten seveceklerdir.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Wayward Strand, 21 Temmuz’da PS4 ve PS5 konsollarına çıkıyor.

Digimon Survive

Tür: RPG, Macera

Digimon Survive, sahip olduğu hikâyenin kimi kısımlarını görsel roman ve çizgi roman formatlarında sunan bir rol yapma oyunu. Yakın dövüş, strateji ve bulmaca temalarını barındıran oyun, bir grup gencin kamp gezisinde kaybolmasıyla başlıyor.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Sınıf arkadaşlarımızla yaşadığımız bu 29 Temmuz’da PS4 konsolu için yayımlanacak.

Story Of Seasons: Pioneers Of Olive Town

Tür: Yaşam Simülasyonu, RPG

Bu oyunda 20’li yaşlarındaki bir gençsin ve bunaltıcı kent yaşamından kaçıp büyükbabanın derme çatma çiftliğini devralıyorsun. Amacın çiftliğini imar etmekle kalmıyor, kasaba halkıyla da iletişim kurup iyi geçinmelisin. Bir yandan da Olive Town kasabasını güzelleştirip yeniden canlandırmalısın. Bunu, bölgeyi turistik cazibe merkezi hâline getirerek yapman gerek. My Time at Portia, Stardew Valley ve Harvest Moon gibi agriculture oyunlarla ortak bir evren konseptini paylaşan Story Of Seasons: Pioneers Of Olive Town, birçok zanaat içeriyor. Tomrukçuluk, baharatçılık, madencilik, balıkçılık, tekstilcilik gibi pek çok zanaatta ustalaşıp para biriktirmen mümkün. Temelde hayvan büyütmek ve ekin yetiştirmek de oyunun önemli iki elementi. Kısaca bu oyun, sevimli çiftçilik oyunları furyasının genç üyelerinden.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Story Of Seasons: Pioneers Of Olive Town, 29 Temmuz’da PS4 konsolu için çıkacak.

Thymesia

Tür: Dövüş, RPG

Sıradaki oyun, temposu hiç düşmeyen ve zorlu bir savaş dünyasına ev sahipliği yapıyor. Thymesia, vebanın kol gezdiği bir ülkede, lakabı “Corvus” olan esrarengiz bir karakter olarak yaşadığınız bir oyun. İçsel mücadelenin yanı sıra hastalıkları doğru kullanma ve düşmanları alt etmeye dayanan oyun, oyuncuyu bir mücadele üçgenine itmekte başarılı. Oyundaki bir yetenekse çok ilginç: Düşmanların hastalıklarını çalıp bu virüsleri saldırı amacıyla kullanabilmek.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Thymesia, 9 Ağustos’ta PS5 konsolu için hazır olacak.

Rollerdrome

Tür: Spor, FPS

Rollerdrome bol adrenalin içeren, üçüncü şahıs nişancı bakış açısına sahip, zorlayıcı, dövüş mekaniklerinden ödünç alınmış hareketler barındıran bir oyun. Oyun, distopik bir evrende geçiyor ve retrofütüristik tema barındırıyor. Paten sürdüğümüz oyunda düzenlenen şampiyona aslında korkunç yönetimin toplumu eğlendirip oyalamak adına düzenlediği bir organizasyondur. Bir yandan adrenalin, dövüş ve spor üçgeninde ilerlediğimiz oyunda, bir yandan da gizlenmiş bir komployu açığa çıkarıyoruz. Electric Dragon tarafından 70’ler melodileriyle hazırlanmış oyun müzikleri de ayrı bir takdire şayan.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Rollerdrome, 16 Ağustos tarihinde PS4 ve PS5 konsolları için oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Pac-Man World Re-Pac

Tür: Arcade

Yapımcısı Iwatani’nin bir pizzadan esinlenerek 40 yıl kadar önce tasarladığı Pac-Man serisinin son oyunu çıkmak üzere. Bilen bilir, Pac-Man’i bir labirentte hayalet ve canavarlardan kaçarak ve aynı zamanda onları yiyerek oynuyorduk. Pac-Man World Re-Pac oyununda Ghost Island’a götürülmek üzere olan ailemizi kurtarmaya çalışıyoruz. Hayaletlerin kaçırdığı ailemizi ve arkadaşlarımızı kurtarmak için adanın altı farklı yerinde mücadele veriyor, sonunda hayaletlerin lideri Toc-Man ile hesaplaşıyoruz.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Nintendo Switch’te büyük bir sükse yapan Pac-Man World Re-Pac, 26 Ağustos’ta PS4 ve PS5 konsoluna çıkacak.

Destroy All Humans! 2 - Reprobed

Tür: Aksiyon, Macera

Dünya istilası başlasın. Ana savaş gemimiz istilanın başlangıcında KGB tarafından etkisiz hâle getirildi. Cryptosprodium 138 uzaylısı olup macerayı tamamlamak gerek. Meteor yağmurlarını kullanarak 1960’ların hippi gruplarına ders vermek, insanları kaçırıp DNA kokteylleri yapmak, istilaya karşı çıkanları imha etmek gerekiyor.

Oyun çıkma tarihi ne zaman?

Destroy All Humans! 2: Reprobed, 30 Ağustos’ta PS5 konsolu için oynanabilir olacak.

Papara ile oyun keyfi bir başka

Finansal işlemlerini Papara’da hesaplı ve keyifli gerçekleştiren Paparalılar oyun dünyasında da kazançlı. Nasıl mı? Tabii ki Cashback ile. Paparalılar PlayStation ve Steam harcamalarını Papara Card’ları ile yaparak anında nakit kazanma farkına sahip.

Sen de PlayStation ve Steam harcamalarını Papara Card ile yaparak kazançlı çıkabilirsin. PlayStation ve Steam’de her ay 200 TL’ye kadar olan harcamanın %10’u Papara hesabına anında nakit olarak geçer. PlayStation ve Stem harcamalarında Cashback ile her ay en fazla nakit kazanacağın tutar ise 20 TL’dir.

Papara Card’ın yoksa endişelenme. Çünkü senin için sunduğumuz birbirinden özel Papara Card’lar var ve dilediğine kolayca sahip olabilirsin. Bir Papara Card’a sahip olmak ve ayrıntılı bilgi almak için buradaki yazımızı şimdi oku. İster adresine teslim edilen Papara Black Card’a başvur, istersen de online harcamaların için Papara Sanal Kart oluştur, kullanmaya hemen başla. Hangi kart ile harcadığın fark etmez ve sonuç değişmez, tüm Cashback markalarında harcadıkça nakit kazanırsın.

Cashback ile harcadıkça kazandıran markalar

Papara Card ile yaptığın harcamalarda anında nakit kazanabileceğin Cashback’te yer alan markaları öğrenmek istersin diye de bu markaları senin için sıraladık. İşte Cashback ile harcarken kazandıran markalar:

YouTube Premium, Netflix, Spotify, Exxen, Uber, CarrefourSA, PlayStation, Steam, HOP.

Borçlanma, kazan

Cashback ile harcadıkça nakit kazan

Hemen Dene

Paparalı değil misin?

Papara hesabın yoksa, sana güzel haberimiz şu; Papara’da hesap oluşturmak oldukça hızlı, kolay ve ücretsiz. Aşağıdaki butona tıklayarak hesabını saniyeler içinde oluşturabilirsin. Papara hesabını oluşturduktan sonra;

  • 7/24 ücretsiz para transfer eder
  • Papara Card’ı tüm dünyada ve internette kullanır
  • Cashback ile harcadıkça nakit kazanır
  • Fatura, oyun & dijital kod ödemelerini gerçekleştirir
  • İstanbulkart’a bakiye yükler
  • Harcamalarını bölüştürür
  • Aylık özet ile gelir/gider takibi yapar
  • Platform aboneliklerini yönetir
  • Bağış yapar ve aklına gelecek diğer finans işlemlerini için en teknolojik ürün ve hizmetleri kullanmaya başlarsın.

Papara hesabını şimdi ücretsiz oluşturmak için tıkla.