Son zamanların en çok ses getiren dizilerini Cashback ile Netflix’te yarı fiyatına izle!

Papara

İçindekiler

Kataloğunda barındırdığı binlerce dizi ve filme her gün yenilerini ekleyen Netflix, dünyadaki en popüler online dizi ve film izleme platformu. Birkaç ülke hariç tüm dünyada hizmet veren Netflix, önem verdiği bölgelerde hayata geçirdiği yerel işlerle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Türkiye’de de bugüne kadar azımsanamayacak sayıda orijinal içeriğin ortak yapımcılığını yapan Netflix, geçtiğimiz hafta yayınlanan içeriği Bir Başkadır ile son zamanların en büyük gündemlerinden birisini yaratmayı başardı! Bu yazımızda, Netflix’in son birkaç ayda yayınladığı en çok ses getiren dizilerini sıraladık. Yeniden evlerimize kapandığımız şu günlerde, hafta sonunu geçirmek için daha iyi bir plan düşünemiyoruz! Hâlâ Netflix’e üye olmadıysan Paparalıların, Cashback ile Netflix’i yarı fiyatına kullandığını unutma! Hemen bir Papara hesabı oluşturup Netflix’i yarı fiyatına kullanmaya başlamak için tıkla.

1- The Queen’s Gambit

Son zamanların en çok konuşulan dizilerinden The Queen’s Gambit, 1950’lerde geçen hikayesiyle izleyenleri uzun bir satranç oyununun içine sokuyor. Anya Taylor-Joy’un eşsiz bir performansla başrolünü üstlendiği dizi, dünyanın en iyi satranç oyuncusu olmayı hedefleyen Beth Harmon adlı kurgusal bir karakterin yolculuğunu anlatıyor. 7 bölümden oluşan dizi, mini dizi olarak tasarlandığı için maalesef tek sezondan oluşuyor.

2- Ratched

Amerikan televizyon dünyasının en çok ses getiren işlerinin yaratıcısı Ryan Murphy’nin son “deliliği” Ratched, hemşire  Mildred Ratched’ın hikayesinin başlangıcını anlatıyor. İyi bir psikolojik gerilim arıyorsan, Ratched istediğin her şeyi ve fazlasını sunmaya hazır. Sarah Paulson’ın hemşire Ratched’ı canlandırdığı dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor.

3- Emily in Paris

Netflix'in MTV ortaklığıyla hayata geçirdiği romantik komedi Emily in Paris, tam bir “kendini iyi hisset” işi. Bir anda kendisini Paris’te bulan bir Amerikalının hikayesini izlediğimiz Emily in Paris, harika Paris manzaraları, Amerika/Fransa karşılaştırmasını merkeze aldığı mizahıyla 8 bölümü üst üste izletmeyi başarıyor. Başrolünde Lily Collins’i izlediğimiz Emily in Paris, yağmurlu bir hafta sonunu TV karşısında geçirmek için harika bir seçenek.

4- The Haunting of Bly Manor

Geçen sene The Haunting of Hill House ile Netflix izleyicilerine kabuslarla dolu geceler yaşatan Mike Flanagan, bu sene daha korkunç bir perili köşk hikayesiyle karşımızda. 9 bölümden oluşan korku dizisi, sıradan korku filmi klişelerine hiç bulaşmadan izleyicisinin psikolojisini germeyi başarıyor. Sakinleştiricilerini aldıysan, The Haunting of Bly Manor’u izlemeye hemen başlamanı tavsiye ederiz :)

5- Bir Başkadır

Bir anda herkesin en çok konuştuğu konu hâlini alan Bir Başkadır, Türkiye’de çekilmiş en orijinal diziler listesinde ilk sıralarda yerini almayı başarıyor. Tiyatro sahnesine getirdiği yenilikçi dokunuşlarla uzun senelerdir sanat dünyasının odağında olan Berkun Oya’nın yazıp yönettiği Bir Başkadır, yolları bir şekilde kesişen farklı sosyo-kültürel altyapılara sahip karakterlerin hikayelerini anlatırken toplumdaki önyargıları elinden geldiğince yıkmayı hedefliyor. Başrollerinde Öykü Karayel, Defne Kayalar, Fathi Artman, Funda Eryiğit, Tülin Özen ve Settar Tanrıöğen’i barındıran Bir Başkadır, aynı zamanda tam bir iyi oyunculuk festivali gibi!

6- Love & Anarchy

Netflix’in İsveç’te yaptığı ilk yerel dizilerden birisi olan Love & Anarchy, bir yayınevinde dönemsel danışman olarak işe başlayan Sofie’nin, şirketteki sözleşmesiz çalışan Max ile kurduğu tuhaf ilişkiyi anlatıyor. Şirket içinde birbirlerini minik kaoslar yaratmaya teşvik eden ikilinin ilişkisi sonunda bambaşka bir yere evriliyor. Eğlenceli birkaç saat geçirmek istiyorsan, Love & Anarchy’e kesinlikle bir şans vermelisin!

Eğlence