En iyi kablosuz kulaklığı nasıl bulursun?

Papara

İçindekiler

Günümüzde kulaklık denildiğinde birçoğumuzun gözünde farklı bir kullanım alanının canlanması çok normal. Eskiden, günlük yaşantımızda genel olarak müzik dinlemek için kullandığımız kulaklıklar, bugün pek çok farklı kategoriye ayrılmış durumda; oyuncu kulaklıkları, Hi-Fi kulaklıklar, kulak içi kulaklıklar, kafa bantlı kulaklıklar gibi pek çok farklı kategoriden bahsedebiliriz. Teknoloji markaları, doğası gereği sürekli yeni özellik ve modeller çıkarıyorlar. Bu nedenle sana “şu markanın şu kulaklık modelini al” demek yerine, farklı kategorilerde kendin için en iyi kablosuz kulaklık modelini seçebilmen için bir kulaklık seçme rehberi hazırladık. Unutma, her türden kablosuz kulaklığı bulabileceğin TeknoSA’da Cashback ile harcadıkça nakit kazanabilirsin. Tek yapman gereken, alışverişlerinde Papara Card kullanmak!

Artboard-2_2x

En iyi kablosuz kulaklık nasıl seçilir?

Telefonların kulaklık girişlerini teker teker ortadan kaldırması ile iyice hayatımıza giren kablosuz kulaklıklar, pek çok farklı kategoride ve geniş bir fiyat aralığında karşımıza çıkıyor. Kendine göre en iyi kablosuz kulaklık modelini ararken ise sorman gereken sorular şunlar:

  • Pil süresi benim için ne kadar önemli?

Kablosuz kulaklıklar büyük bir özgürlük getiriyor olsalar da, günün sonunda şarj etmen gereken yeni bir ürün aldığını unutma. Sık sık şarj yenileyebileceğin bir günlük akışın varsa kablosuz kulaklığında en uzun pil süresini aramana gerek yok. Ancak şarjı tüm gün sana yetecek bir kulaklık arıyorsan, pil süresi kalitesini göz önünde bulundurmalı ve hızlı şarj özelliği olup olmadığını kontrol etmelisin. Örneğin acil durumlarda yarım saatlik bir şarj ile kulaklık pilinin ne kadar dolduğunu dikkate alabilirsin.

  • Kulaklığı sadece telefonda mı kullanacağım? Eğer öyleyse telefonumun işletim sistemine hangi modeller daha uyumludur?

Kablosuz kulaklıkları Bluetooth bağlantısı olan pek çok cihazda kullanabiliyoruz ancak büyük çoğunluğun kablosuz kulaklık alma motivasyonu kulaklığı telefona bağlamak. Sen de bu gruptaysan, kablosuz kulaklık almadan önce telefonunun işletim sistemine daha uyumlu bir marka ve model seçmen önemli. Unutma, sürekli bağlantısı kopan bir kablosuz kulaklık, sana kablolu kulaklıkları özletebilir.

  • Aktif gürültü engelleme özelliğine ihtiyacım var mı?

Son birkaç senedir kablosuz kulaklıkların üst seviye modellerinde görmeye başladığımız gürültü engelleme özelliği gerçekten de kulaklık deneyimini başka bir boyuta taşıyan etmenlerden. Ancak gürültü engelleme özelliği bulunan kulaklıklar, haliyle büyük bir fiyat etiketi ile geliyorlar. Bu nedenle kulaklığını kullandığın mekanları göz önünde bulundurarak bu özelliğe gerçekten ihtiyacın olup olmadığına karar vermen sana yüzlerce lira kâr ettirebilir. Aktif gürültü engelleme özelliğini kullandığın zamanlarda kulaklık pilinin çok daha hızlı biteceğini de unutma.

  • Müzik dinlemek mi, telefon görüşmesi yapmak mı benim için daha önemli?

Kulaklık alırken belki de en önemli konu, ses kalitesi. Gayet uygun fiyata da iyi ses kalitesini bulabileceğin kablosuz kulaklıklar bulunuyor ancak iş telefon görüşmesine geldiğinde sınıfta kalabiliyorlar. Eğer telefon görüşmelerinin kusursuz olması senin için müzik dinlemekten daha önemliyse, mikrofon sistemi iyi tasarlanmış bir kablosuz kulaklık tercih etmen önemli. Basit bir örnek vermemiz gerekirse; kafa bantlı kulaklıklarla daha iyi bir ses kalitesi alabilecekken, kulak içi kablosuz kulaklıkların mikrofonlarının ağza daha yakın konumu sebebi ile daha iyi telefon görüşmeleri yapman mümkün.

Cashback ile kârlı alışveriş için hemen Paparalı ol!

Pek çok marka ve kategoride anında nakit kazanabileceğin Cashback, TeknoSA’da yapacağın harcamalarda anında kazandırarak bütçene destek oluyor. Cashback’ten faydalanmaya başlamak için tek yapman gereken ücretsiz bir Papara hesabı oluşturup kendine en uygun Papara Card’ı seçmek. Papara hesabın yoksa üzülme, aşağıdaki butona dokunarak saniyeler içinde hesabını oluştur.

Buton-kucuk

KeşfetCashback