Döviz işlemlerine dair önemli değişiklik

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı.

Papara’nın 6493 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu olduğunu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) aldığı lisansla çalıştığını biliyorsun. Bu kapsamda sana döviz hesaplarınla ilgili önemli bir haberimiz var.

1 Aralık 2022’den itibaren Papara döviz hesaplarınla yapabileceklerin ve yapamayacakların

TCMB tarafından yapılan düzenlemeler gereği, 1 Aralık 2022’den itibaren Papara’daki döviz hesaplarında bulunan tutarları yalnızca bozdurarak Papara’daki TL hesabına ya da bozdurmadan bankadaki döviz hesabına çekebileceksin.

Yeni düzenlemeler gereği Papara döviz hesapların üzerinden döviz alman, banka hesaplarından Papara’ya döviz yatırman ve döviz transferi yapman mümkün olmayacak.

Bu düzenlemeler Papara’daki Dolar (USD), Euro (EUR) ve Sterlin (GBP) olmak üzere tüm döviz hesapların için geçerli olacak.

Yönetmeliğe dair ayrıntılar

TCMB tarafından 1 Aralık 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan Yönetmelik, Papara ve benzeri kuruluşların yetki ve sorumluluklarını belirliyor. Bu Yönetmeliğin 15’inci maddesinin dördüncü fıkrasında, bu kuruluşların döviz satış işlemi yapamayacağı belirtiliyor. Papara söz konusu düzenlemeye uymakla yükümlü olduğundan, seni, geçiş hükümleri gereği tam anlamıyla 1 Aralık 2022’den itibaren uygulanmaya başlanacak Yönetmelik hakkında bilgilendiriyoruz.

Beklemede kal

Papara'da döviz alıp satabilmenin, banka hesabından Papara’ya döviz transfer edebilmenin hayatını kolaylaştırdığını biliyoruz. Servis bankacılığı çözümlerini kullanarak sana sunabileceğimiz finansal ürün ve hizmetlerin sayısını artırmak için çalışıyoruz.

14 milyon Paparalıya katıl

Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için sen de aramıza katıl. Hesabını saniyeler içerisinde açmak için aşağıdaki butona dokun.

Papara