Dijital kod nedir? Dijital kod nasıl alınır?

Papara

İçindekiler

Oyunsever Paparalıların dijital eğlence literatüründeki bir sürü kavrama aşina olduğunu biliyoruz. Yine de seni ilgilendirebileceğini düşündüğümüz kavramlardan biri olan dijital kod nedir, e-pin nedir gibi soruların üzerinde durmak isteriz. Bu yazımızda hem dijital kod nedir, hem de e-pin nedir sorusun cevabını ve bilmen gereken bütün detayları paylaşacağız. Eğer bu kavramın tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorsan öğrenmenin tam vakti. Hadi beraber dijital kod nedir, e-pin nedir ve Papara'da oyun & dijital kod nasıl alınır sorularının cevaplarını öğrenelim.

Dijital kod nedir? (E-pin)

Açılımı Electronic Personal Identification Number olan dijital kod ya da e-pin, özellikle oyun firmalarının sık sık tercih ettiği bir ödeme sistemi. Dünyada geniş çapta kabul gören bu sistem sayesinde e-pin aldığında ilgili oyunda kredi elde edersin. Bir nevi oyun parası olarak adlandırabileceğin bu krediyi, oyun içerisinde dilediğin gibi kullanabilirsin. Bu oyun parası reel bir zenginlik ifade etmese de oyunda pek çok şey yapabilirsin.

Dijital kodun (e-pinin) yaygın olarak tercih edilmesi, oyun deneyimini iyileştirdiği gerçeğiyle örtüşüyor. Bu kodların sadece bir kez kullanılabildiğini belirtelim. Yani bu sistemi bir tür bakiye gibi görmemelisin. Bir ödeme/şifreleme sistemi olarak değerlendirebileceğin uygulama, dünya çapında oyunseverler için büyük kolaylık sağlıyor. Oyuncular e-pinleri oyun içerisinde kendilerine verilen silahlardan başka silahlar almak ya da diğer oyunculara karşı daha avantajlı özelliklere erişmek için kullanabiliyorlar. Item, hero kıyafeti, özelleştirilmiş aksesuar gibi oyun içi öğeler genellikle dijital kod (e-pin) ile temin ediliyor. Ayrıca e-pinler kullanılarak oyun satın almak da mümkün.

Dijital kod nasıl alınır?

Dünyada birçok ülkede kullanımda olan dijital kod (e-pin), Türkiye’de de birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir ödeme sistemi. Harf ve sayılardan oluşan dijital kodlarını satın almak ise son derece zahmetsiz. İhtiyacın olan tek şey bir banka/kredi kartı. Ancak kodu almakta acele etmeden önce özenli davranman gereken bir husus hakkında seni bilgilendirmek isteriz. Bir siteden e-pin kodunu almadan önce seçtiğin aracının güvenilir olmasına dikkat etmelisin. Bu kodu temin edebileceğin birçok site bulunduğu için güvenilir olmayan bir siteden alım yaparsan sorun yaşayabileceğini unutma.

Djital kod nasıl kullanılır?

Satın aldığın dijital kodları (e-pinleri) nasıl kullanacağın ilgili platforma göre farklı olabilir. Ancak genel olarak satın aldığın e-pinler ilgili oyun veya platformdaki cüzdanına yansır. İlgili platforma giriş yapıp cüzdan menüsünden aldığın dijital koda (e-pine) ulaşıp, aktive edip kullanmaya başlayabilirsin.

Papara ile nasıl dijital kod alınır?

Oyuncular arasında sık tercih edilen bir ödeme şekli olan e-pin yani dijital kod alımını Papara kolaylığı ve güvenliğiyle tercih edebilirsin. Papara ile oyun & dijital kod satın almak tahmin edemeyeceğin kadar kolay. Papara hesabın ile Steam cüzdan kodu alabilir veya League of Legends hesabına Riot Point, PUBG Mobil hesabına da UC Pin yükleyerek oyun keyfini katlayabilirsin. Daha birçok oyunda dijital kod satın alımı kolaylığından faydalanmak için Papara uygulamasına ya da papara.com adresine girmen yeterli. Henüz bir Papara hesabın yoksa birkaç tıkla sen de Paparalı olabilirsin. Papara hesabın üzerinden oyun & dijital kod satın almak için takip etmen gereken adımlar ise şu şekilde;

  • Papara hesabına giriş yap.
  • Ödemeler menüsüne gir.
  • Oyun & Dijital Kod seçeneğine dokun.
  • Dilediğin oyunu seç ve işlemini tamamla.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacın var? Yardım için ayrıntılara buradan ulaşabilirsin.

Eğer Papara hesabında yeterli tutar yoksa, hesabına ışık hızında para yatırabilir; fatura, ulaşım, oyun & dijital kod ve diğer ödemelerini işlemlerini kolayca yapabilirsin. Papara hesabına nasıl para yatıracağını bilmiyorsan yazımızı tamamladıktan sonra ilgili içeriğimize göz atarak ihtiyacın olan tüm detaylara ulaşabilirsin.

Steam ve PlayStation Network harcamalarına anında Cashback

Papara’da oyun & dijital kod almak sadece hızlı ve kolay değil, ayrıca hesaplıdır. Papara Card ile yaptığın birçok harcamada anında nakit kazandıran Cashback, Steam ve PlayStation Network harcamalarında da kazançlı çıkmanı sağlıyor. Steam ve PlayStation Network harcamalarında kazanabileceğin Cashback tutarları ve detayları ise şu şekilde;

Steam: Papara Card ile gerçekleştirdiğin 200 TL’ye kadar olan Steam harcamanın %10’u Cashback ile anında hesabına geçer. Her ay kazanabileceğin toplam nakit ise 20 TL’dir. 
Playstation: Papara Card ile gerçekleştirdiğin 200 TL’ye kadar olan Steam harcamanın %10’u Cashback ile anında hesabına geçer. Her ay kazanabileceğin toplam nakit ise 20 TL’dir. 

Cashback ile kazançlı çıkacağın markalara göz at

Harcadıkça bütçene destek olan Cashback sadece oyun harcamalarında değil, farklı birçok kategoride de nakit kazanmanı sağlıyor. Film/dizi, müzik, video, market ve ulaşım kategorilerinde yer alan Cashback ile anlaşmalı markalarımız şunlar: Youtube Premium, Netflix, Spotify, Exxen, Uber, CarrefourSA, Steam, PlayStation Network ve HOP.

Işık hızında Paparalı ol

Keyifli bir biçimde e-pin almak, Cashback ile harcadıkça nakit kazanmak, 7/24 ücretsiz para transfer etmek, İstanbulkart’a kolayca bakiye yüklemek ve aklına gelen bütün finans işlemlerini hem hesaplı hem de keyifli bir şekilde gerçekleştirebilmek için Paparalı olmak yeterli. Papara hesabını saniyeler içerisinde ücretsiz oluşturabilir ve dilediğin Papara Card’a kolayca sahip olabilirsin. Papara’nın Black Card’ı, Lite Card’ı, Edu Card’ı ve her ay ilk oluşturulan Sanal Kart ve Hayalet Sanal Kart’ı ücretsizdir. Şimdi sen de zaman kaybetme ve aşağıdaki butona dokun; hesabını oluştur, dilediğin Papara Card’ı seç, harca, kazan.

Keşfet