Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! İşte YouTube’da izleyebileceğin Cumhuriyet ve Atatürk temalı belgeseller

Papara

İçindekiler

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününü bu sene 98’inci kez kutluyoruz. Her zaman olduğu gibi yine çok heyecanlıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz vizyonu ile tüm ülkenin seyrini değiştirdiği bu özel günü, büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. Önceki senelerde olduğu gibi, bu yıl da 29 Ekim’i kutlamak ve Atatürk’e olan sonsuz minnetimizi anlatmak için bir video hazırladık. İşte videomuz!

29 Ekim ve Cumhuriyet’in değerini anlatmaya kelimeler yetmez. Bu nedenle senin için bu günün önemini anlatan birbirinden harika belgeseller seçtik. Tümüne YouTube’dan erişebileceğin Atatürk ve Cumhuriyet temalı belgeseller, 29 Ekim’de izlenebilecek en anlamlı eserler.

1- Atatürk: Türklerin Babası

Harika vizyonu ile Atatürk, sadece Türklerin değil, tüm dünyanın saygıyla andığı bir lider. Bu nedenle bu listeyi hazırlarken pek çok farklı dilden Atatürk belgeseli ile karşılaştığımızda hiç şaşırmadık. Bu belgeseller arasında en etkileyicilerinden birisi, BBC’nin 1970 yılında hazırladığı Atatürk: Türklerin Babası oldu. BBC Türkçe YouTube kanalının Türkçeleştirdiği belgeselde Atatürk’ün yakınlarının röportajlarına da şahit oluyoruz.

2- Sarı Zeybek - Atatürk’ün Son 300 Günü

57 yıllık ömründe yüzlerce başarı elde etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk, yaşamının son günlerinde bile Türkiye Cumhuriyeti için çalıştı. Sarı Zeybek belgeseli de, Atatürk’ün bu harika disiplinini, eşsiz liderin son 300 gününe odaklanarak anlatıyor. 32. Gün arşivinin paylaştığı belgesel, seni hem gururlandıracak hem de duygulandıracak türden.

3- Bir Cumhuriyet Öyküsü

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş hikayesine odaklanan Bir Cumhuriyet Öyküsü, Atatürk’ün oldukça karanlık bir atmosferi nasıl aydınlattığı ile ilgili harika bilgiler ve görüntüler içeriyor. Sesiyle belgeselin etkileyicilik dozunu yükselten kişi ise, ünlü oyuncu Rutkay Aziz.

4- Mustafa

2008 yılında Atatürk’e ait yepyeni görüntülerin restore edilmesiyle hazırlanan Mustafa belgeseli, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Atatürk ve Cumhuriyet temalı belgesellerden birisi. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm hayat hikayesine ayrıntılı bir şekilde odaklanan belgesel, Cumhuriyet öncesi dönem hakkında merak ettiklerine de gayet iyi cevaplar veriyor.

5- O Gün - Milat

Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemli günlere odaklanan belgesel serisi “O Gün”ün en değerli bölümü, “Milat” başlığı ile yayınlanan 29 Ekim 1923’e odaklanan bölümüdür desek abartmış olmayız. Cumhuriyetin ilan edildiği gün hakkında en doğru bilgileri bulabileceğin belgesel, bu önemli günde izlemek için en iyi seçeneklerden birisi.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Türkiye’de özgürlükçü bir finansal bakış açısı getirmekteki en büyük motivasyonlarımızdan birisinin Atatürk’ün yenilikçi ve özgürlükçü vizyonu olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Kuruluşundan bu yana geçen kısa sürede Papara’yı getirdiğimiz nokta, bize sürekli daha iyisini arama cesareti veren Atatürk ve Cumhuriyet ilkeleri olmuştur. Bundan sonra da, bu motivasyonla Paparalıların finansal hayatını daha da kolaylaştırmak ve yenilikler sunmak için tüm gücümüzle yola devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Özgürlüklerle dolu Papara dünyasına katılmak için aşağıdaki butona dokun.

Buton-kucuk-11

Papara