Çocuklar İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Papara

İçindekiler

Mobil dünya yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de çeşitli uygulama alternatifleri sunuyor. Ancak çocuklarımızı hangi uygulamayla tanıştıracağımız konusunda tabii ki seçici olmak durumundayız. İçeriğini, hangi yaşa uygun olduğunu bilmeden bunu yapmak elbette zor. Senin için çocuklarının güvenle ve keyifle oynayabileceğini düşündüğümüz birkaç oyun önerimiz var.

Timmy's First Words in English

İngilizce öğrenme uygulamaları

British Council ve Akademi Ödüllü animasyon stüdyosu Aardman tarafından stop-motion karakteri olarak yaratılan Timmy, mobil uygulamasıyla çocukları İngilizceyle tanıştırıyor. 6 ve daha küçük yaştaki çocuklar için uygun oyun, renkler, şekiller, hayvanlar, yiyecekler, sayılar, oyuncaklar dahil birçok kategorideki İngilizce kelimeyi hem dinletip tekrar ettirerek hem de balon patlatma, nesneleri bulma, eşleştirme gibi çeşitli aktivitelerle öğretiyor.

Ücretsiz olarak oynanabilen oyun iOS ve Android işletim sistemlerine uyumlu.

Artie'nin Sihirli Kurşunkalemi

Zeka geliştirici uygulamalar

3-6 yaş arası çocuklara temel geometrik şekilleri, komik karakterler ve eğlenceli hikâyeler eşliğinde öğreten oldukça sevimli bir oyun... Bir canavar tarafından harap edilmiş Artie’nin dünyasını sihirli kurşun kaleminle yeniden inşa et! Noktalar birleştikçe, şekiller tamamlandıkça ortaya çıkan nesneler çocukların temel sanat prensiplerini anlamasına yardımcı oluyor ve ince motor becerilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor. Ayrıca oyun, çıktısını alarak çocuklarınızla yaratıcı zamanlar geçirebileceğiniz çizim sayfaları da içeriyor.

iOS ve Android cihazlarınıza indirebileceğin oyunun hem deneme sürümü hem de ücretli tam sürümü mevcut.

MentalUP

Çocuklar için tablet uygulamaları

Doktorlar, mühendisler, çocuk gelişimciler ve oyun tasarımcılarının okul öncesi çocuklar için ortaklaşa hazırladığı, birbirinden eğlenceli ve eğitici zekâ oyunları içeren, TÜBİTAK destekli, Bilimsel Ödüllü, pedagojik ürün sertifikalı bir uygulama. Ayrıca bilgisayar, tablet ve telefonlarda kullanıma uygun olması sebebiyle de öncelikli olarak tercih ediliyor.

Oyunun ücretsiz sürümünü deneyebileceğin gibi daha fazla oyuna ulaşmak için tam sürümünü de satın alabilirsin.

Güvenilir ve kazançlı online alışverişler içinse Papara hesabını kullanabilirsin.

5N1K: Neden? Yapboz ile Öğren

Zeka geliştirici oyunlar

Çocukların eylemler karşısında neden-amaç-sonuç ilişkisi kurmasına, akıl yürütmesine, yaratıcı düşünmesine ve dil becerilerini geliştirmesine yardımcı olan bir dizi karttan oluşan oyun, eğitimciler tarafından tasarlandı ve alanında profesyonel çizerler ve seslendirme sanatçıları tarafından şekillendirildi. 3-8 yaş arası normal gelişim gösteren çocukların ve özel çocukların kullanımına uygun uygulama sadece “Neden” sorusunun değil, “Ne, Nerede, Ne Zaman, Nasıl” sorularının da üzerinde durarak, aslında çocuklara sorgulamanın kapılarını aralıyor.

iOS uyumlu bu oyunu ücretsiz olarak indirebilirsin.

Sago Mini Oyunları

Çocuklar için en iyi telefon uygulamaları

Çocuklar için kutu oyunları üreten Sago Mini’nin mobil oyunları da rengarenk grafikleri ve birbirinden sevimli karakterleriyle çocuklar için kahkaha dolu keşif yolculukları vadediyor. 2-5 yaş arası çocuklar için tasarlanmış oyunlar çocuk psikologları, eğitimciler ve tasarımcılar tarafından tavsiye ediliyor. Hikayeler çocukları empati yapmaya ve paylaşmaya teşvik ederken, karakterlerin abartılı, komik tepkileri de neşeli zaman geçirmelerini sağlıyor. Orman, Çiftlik, Apartman gibi değişik mekanlarda ve Yılbaşı, Arkadaşlar, Kostümler gibi değişik konseptlerde oyunlara sahip olan Sago Mini’nin ücretli ve ücretsiz birçok oyunu bulunuyor.

Animals Puzzle For Kids

Zeka geliştirici puzzle oyunları

100’den fazla oyun içeriğine sahip bu ücretsiz uygulama, puzzle seven 8 yaş altı çocuklar için çok yerinde bir tercih. Çocuklar hafıza oyunu, nesneleri yerleştirme ve parçaları tamamlama gibi çeşitli bulmacaları çözerek hem eğleniyor hem de evcil ve vahşi hayvan kavramlarını, ormanda ve denizde yaşayan hayvanları öğreniyor. Tüm cihazlarla uyumlu olması sayesinde, çocuğunun mekândan bağımsız olarak zamanını da renklendirebilirsin.

Dinle-Anla

Otizmli çocuklar için telefon uygulamaları

Tohum Otizm Vakfı tarafından geliştirilen, otizmli çocukların yanı sıra her çocuğun yararlanabileceği oyun, çocukların anlama becerisini ve dil gelişimlerini destekleyici özellikte. Ücretsiz olarak oynanabilen oyun tüm mobil cihazlara uyumlu.

Drawnimal

Yaratıcılığı geliştiren uygulamalar

iOS mobil cihazlar için tasarlanmış Drawnimal, benzeri bulunmayan, yaratıcılığı ekranın tam anlamıyla dışına taşıran orijinal ve keyifli bir uygulama. Her ne kadar çocuk oyunu olarak kategorize edilse de yetişkinlerin de ilgisini çekecek nitelikte. Mobil cihazını bir kâğıdın üzerine yerleştir ve kalemini al. Karşına çıkan sevimli hayvanı nasıl tamamlamak istediğin artık sana kalmış.

Oyunu AppStore’dan ücretli olarak indirebilir ve tüm ücretli oyunları Papara güvencesiyle oluşturacağın Papara Sanal Kart'la kolayca alabilirsin.

Papara Kart

Ayrıca Papara'nın öğrencilere özel geliştirdiği Papara Edu ile çocuğuna harçlık gönderebilir, harçlık planı oluşturabilir; harcamalarını kontrol altında tutmasını sağlarken, nakit para ile temasını azaltıp güvenliğini arttırabilirsin. Daha fazla bilgi sahibi olmak için Papara Edu'yu ziyaret edebilirsin.

Teknoloji