Yılın en büyük indirim dönemi Black Friday geliyor!

Papara

İçindekiler

Son birkaç yıldır kasım aylarında en çok duyduğun kelime “indirim” olabilir. "Black Friday" ise bu indirimlerin en büyüğü olarak ayın son haftasında gerçekleşen bir akımdır. 1940’ların başından bu yana Kuzey Amerika kıtasında yeni yıl hediyesi alışverişi döneminde bazı büyük mağazaların görülmemiş indirimler yapmasıyla başlayan Black Friday, yıllar içinde irili ufaklı pek çok mağaza ve markanın bu akıma ayak uydurmasıyla adeta bir alışveriş ve indirim festivaline dönüştü. ABD’nin en büyük tatillerinden Şükran Günü’nü takip eden cuma günü boyunca devam eden indirimler, ülkemizde de etkisini gösterdi. Özellikle online alışverişin yaygınlaşmasıyla son birkaç yıldır heyecanla bekleniyor.

Black Friday 2020 hangi gün?

Bu yıl 27 Kasım Cuma gününe denk gelen Black Friday'e özel uluslararası satış yapan e-alışveriş sitelerinde büyük indirimlerin beklendiğini unutma. ABD ve Kanada’da genel olarak mağazalarda yaşanan Black Friday indirimleri, ülkemizde genelde birkaç gün üst üste sürüyor ve online alışverişe özel yaşanan Cyber Monday’i de kapsıyor. Black Friday’i takip eden ilk pazartesi günü gerçekleşen Cyber Monday’e özel indirimlerle Türkiye’de pek rastlanmasa da, bu sene birkaç sürprizle karşılaşabilirsin. Risk almayı seviyorsan pazartesiyi beklemeni tavsiye ederiz, zira en büyük internet alışverişi indirimi 30 Kasım Pazartesi gerçekleşebilir.

Her ne kadar ABD ve Kanada’da daha çok yılbaşı öncesi dönemdeki alışverişi canlandırmak için ortaya çıkmış olsa da Black Friday kendine hediye alman için harika bir fırsat. Black Friday gününün ilk saatlerinde genellikle internet alışverişi mecralarında başlayan indirimler için alışveriş sepetini önceden oluşturmayı unutmanı öneririz.

İnternetten alışveriş için en güvenli ödeme aracı: Papara

Alışveriş yapmak bundan sadece birkaç yıl öncesine kadar bir mağaza ya da alışveriş merkezi gezdiğin bir aktiviteydi ama özellikle koronavirüs salgınının ardından tüm alışkanlıklarımız gibi alışveriş de internet ortamına taşındı. Artık alışveriş denince aklına alışveriş merkezi ya da mağazaya gitmek değil, popüler alışveriş sitelerinden birinde sepet doldurmak geliyor olabilir. Hem daha kolay hem de daha hesaplı olduğu için internetten alışveriş yapmak her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak hâlâ internetten alışveriş yapmayı denememiş büyük bir çoğunluk olduğunun farkındayız. Araştırmalara göre internetten alışveriş yapmayı tercih etmemenin ardındaki en büyük sebeplerden birisi güvenlik endişesi. Online ödeme süreçleri her ne kadar güvenli olsalar da, kart bilgilerini paylaşmayı tercih etmemek hiç de mantıksız değil. Özellikle de ödeme yaptığın kart yüksek limitli bir kredi kartıysa, en kötü ihtimali düşünmek bile istemezsin.

Papara, tamamen ön ödemeli bir sistemle çalıştığı için sadece ödeme yapman gerektiği kadarlık bir para transferiyle uzun vadedeki güvenlik risklerinden kaçınabilirsin. Ayrıca Papara ile farklı alışveriş sitelerine özel sanal kartlar oluşturarak güvenli bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsin. Papara’nın finansal özgürlük dünyasına hâlâ katılmadıysan, bir dakikadan kısa sürede hemen bir Papara hesabı açıp kendine en uygun Papara Card’ı seçebilirsin. Üstelik hiçbir ücret ödemeden.

Cashback ile Black Friday indirimini daha da büyüt!

Papara’ın en çok sevilen yanlarından birisi, pek çok farklı platform, mağaza ve online alışveriş sitesinde yapılan harcamalarda anında nakit kazandırması. Black Friday indirimlerini daha da avantajlı hâle getirmeye yarayan Cashback sayesinde Papara Card’ınla yapacağın alışverişlerinden farklı oranlarda anında nakit kazanabilirsin. Anlaşmalı Cashback markalarımızı sürekli olarak güncelliyoruz; hiçbir fırsatı kaçırmamak için Papara Blogu takip etmeyi unutma.

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Keşfet