Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Bitcoin hesaplama: Bitcoin kaç Dolar? Bitcoin kaç TL?

Bitcoin hesaplama: Bitcoin kaç Dolar? Bitcoin kaç TL?

. Okuma süresi: 3 dk

Dijital para birimleri olan kripto paralar ve en ünlüleri Bitcoin gün geçtikçe yaygınlaşan bir yatırım ve ödeme aracı olarak kullanılıyor. Hızlı ve ekonomik para transferine imkân sağlamaları, herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmamaları nedeniyle daha güvenilir bulunmaları ve piyasanın kontrolünün tamamen kullanıcılara dayanması sebebiyle var oldukları ilk günden beri popülariteleri artıyor. Kripto paralar ve ilk kripto para olarak bilinen Bitcoin sadece dünya çapında değil ülkemizde de giderek daha fazla rağbet görüyor.

Bitcoin ve kripto para piyasaları nasıl bir sistemle işler?

Kripto paraların fiyatı da diğer dövizler, para birimleri ya da varlıklar gibi bulundukları piyasa içerisindeki arz talep hareketleri doğrultusunda belirlenir. Ancak diğer tüm para birimlerinin değeri, başka varlıkların arz talep oranlarına bağlıyken, kripto paraların böyle bir bağı yok. Kripto para piyasası kendi içinde özel ve bağımsız şekilde işler.

Bitcoin hesaplama

Alım-satım trafiğine bağlı olarak sürekli değişen Bitcoin fiyatları, kripto para borsalarında yoğun bir hareketlilik meydana getirir. Dolayısıyla sahip olduğunuz Bitcoin’lerin değeri de buna paralel olarak sürekli değişir.

Kripto paraların ne zaman alınacağı kadar ne zaman satılacağı da diğer tüm dövizler ve varlıklar gibi büyük önem taşır. En ideal alım ve satım zamanlarını kaçırmamak için kripto para borsalarını, Bitcoin’in güncel değerini takip etmen gerekir.

Yerli kripto para borsaları Türk Lirası üzerinden alım satım yapmana izin verir. Ancak Bitcoin’le yapmak istediğin finansal işleme göre, sahip olduğun kripto para miktarının Türk Lirası ve Dolar karşılığını da bilmen gerekebilir.

Bir Bitcoin kaç Türk Lirası ya da dolar?

Bitcoin’lerin güncel fiyatlarını kripto para borsaları sayesinde takip eder, yine bu aracı kuruluşların sayesinde ya da online kripto para birimi dönüştürücüleri kullanarak istediğin para birimine çevirebilirsin.

Kripto paralar

Örneğin en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinden almak istediğin Bitcoin miktarını girerek ne kadar ödemen gerektiğini ya da tam tersi sahip olduğun nakdi girerek ne kadar Bitcoin alabileceğini öğrenebilirsin.

Binance’e ek olarak ülkemizdeki profesyonel kripto para borsaları arasında Paribu ve BtcTurk de yer alıyor.

Bitcoin almanın en güvenli yolu: Papara

Papara hesabını kullanarak, Kripto para alım satım işlemlerini Binance, BtcTurk, Paribu gibi güvenilir kripto para firmaları ve diğer birçok öncü firma üzerinden para transferi yoluyla 7/24 ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin.

Bitcoin ya da kripto para alım satımların Papara'nın 7/24 ücretsiz para transferi özelliği sayesinde sayesinde son derece kolaydır. Kripto para alım-satımı yapmak için öncelikle alım-satım yapmak istediğin kripto para borsasında kullanıcı hesabı oluşturman gerekir. Daha sonra var olan Papara hesabından bu platforma 7 gün 24 saat boyunca para yatırabilir ya da platformdan Papara hesabına para çekebilirsin. Borsa ekranı üzerinden gerçekleştirmek istediğin her para transferi işlemi seni Papara uygulamasına yönlendirir ve onayınla birlikte işlem tamamlanır.

Papara hesabı açıp Papara Card'larından herhangi birine sahip olmak tamamen ücretsizdir. Web sitesine ek olarak, telefon veya tabletine indirebileceğin mobil uygulama sayesinde, oluşturacağın hesabı kolayca yönetebilir, para transferlerini gerçekleştirebilir, fatura ya da üyelik ödemelerini yapabilirsin.

Bitcoin alım satım işlemlerinin yanı sıra Papara hesabının tüm online alışverişler ve ödemeler için en güvenli ve ekonomik yol. Papara hesabın ile limitleri sen belirler, hesapta olmayan aidatlarla, ücretlerle, kesintilerle ya da faizlerle karşılaşmazsın. Kısaca; kontrol tamamen sendedir. Eğer hala hesap açmadıysan, www.papara.com adresine bekliyoruz.