Harcamaların birikime dönüşsün: Birikim Hesabı için Cashback özelliği

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı.

Bugün seninle hayallerine giden yolu kısaltan yeni bir özelliğimizi paylaşacağımız için çok heyecanlıyız.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru farklı hedeflerin için Papara Hesabı’ndan ayrı olarak açabileceğin, kolayca birikim yapmaya başlayabileceğin, düzenli birikim talimatı verebileceğin Birikim Hesabı’nı kullanımına sunmuştuk.

Hatta çok yakında, yalnızca Papara’da bulabileceğin Cashback özelliğini de Birikim Hesabın için kullanabileceğine dair ipuçları vermiştik.

İşte o gün geldi. Bugün itibarıyla Cashback programına dahil olan markalarda yaptığın harcamalarda kazandığın nakit tutarı doğrudan Birikim Hesabı’na aktarmanı sağlayan özelliğimizi devreye aldık. Bu özelliği yakından tanımak için okumaya devam et.

Birikim Hesabı Cashback özelliği

Papara Cashback markalarında Papara Card ile yaptığın harcamalarda belirli oranlarda, anında nakit kazanırsın.

Yeni özellik sayesinde Papara’da oluşturduğun Birikim Hesabı’nda Cashback özelliğini aktif ederek, kazandığın nakit tutarın doğrudan Birikim Hesabı’na aktarabileceksin. Bu sayede Papara Card’la Cashback markalarında yaptığın alışverişlerde anında nakit kazanacak, kazandığın tutarı da Birikim Hesabı’nda biriktirerek hayallerine giden yolu kısaltabileceksin.

Kampanya süresi, koşul, şart takip etmeden, sabit markalarda, sabit oranlarda anında nakit kazandıran Cashback kapsamındaki markaları görmek için Papara Card sayfasını ziyaret edebilirsin. Ayrıca Papara uygulamanın giriş ekranında giyimden platform aboneliklerine, oyun ve ulaşım harcamalarından market harcamalarına sabit oran ve miktarlarda anında nakit kazandıran Cashback markalarına dair ayrıntılara ulaşabilirsin.

Birikim Hesabı’nda Cashback özelliği nasıl açılır?

Papara Card’ınla harcadıkça kazandığın nakit tutarları doğrudan Birikim Hesabı’na aktaracak özelliği açmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin.

  • Hesaplar menüsünden Birikim Hesabı’na gir.
  • Cashback’leri aktarmak istediğin Birikim Hesabı’nı seç.
  • Cashback sekmesinin yanındaki butonu aktif et.
  • İşlemini onayla.

Hepsi bu kadar. Bu adımları tamamladıktan sonra Papara Card ile Cashback markalarında yapacağın harcamalar doğrudan seçtiğin Birikim Hesabı’na aktarılacak. Bu işlemleri de Papara'nın açılış ekranındaki Son İşlemler sekmesinde "Birikim hesabına aktarıldı" notuyla göreceksin.

Cashback özelliğini dilediğin zaman aynı adımları izleyerek kolayca kapatabilir, birden fazla Birikim Hesabın varsa bu özelliği dilediğin hesapta kullanabilirsin.

Papara Birikim Hesabı nedir?

Papara Birikim Hesabı, Papara'nın ayrı bir hesapta kolayca para biriktirmeni sağlayan, hedeflerine ulaşmanı hızlandıran özelliğidir. Hedeflerini belirleyebilir, 10 adete kadar Birikim Hesabı oluşturabilir, oluşturduğun Birikim Hesaplarını isimlerini ve fotoğraflarını belirleyerek özelleştirebilirsin.

Ayrıca düzenli transfer oluşturarak, Papara hesabındaki tutardan belirlediğin bir bölümünü, belirlediğin aralıklarda Birikim Hesabına aktarabilirsin. Birikim Hesabı’ndaki tutarı dilediğin zaman Papara hesabına çekebilirsin.

Cashback özelliği sayesinde Papara Card ile yapacağın alışverişlerde anında kazanacağın nakit tutarların da otomatik olarak Birikim Hesabına aktarılmasını sağlayabilirsin.

Papara’da nasıl Birikim Hesabı açarım?

Henüz Birikim Hesabın yoksa, aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içinde oluşturabilirsin.

  • Papara’ya giriş yap ve Hesaplar menüsünden Birikim Hesabı’nı seç.
  • Hesabına bir isim ver ve fotoğraf ekle.
  • Birikim hedefini belirle.
  • Bilgilerini onayla.

İşte bu kadar. 10 farklı hedefin için, 10 farklı Birikim Hesabı oluşturabilirsin.

Mayıs 2023’te yaptığımız güncelleme sayesinde artık Birikim Hesabı’na isim verirken popüler isimlerden birini seçebilirsin. Alışveriş, elektronik, eğitim, faturalar, hediye, sağlık, taşıt, tatil, zor günler gibi kategori isimlerinden birini Birikim Hesabı’na verebilir, böylece ne için, ne kadar biriktirdiğini daha iyi görebilirsin. Ayrıca, motivasyonuna katkıda bulunacağını düşünüyorsan, Birikim Hesabın için isteğe bağlı tutar ve hedef tarih belirleyebilirsin.

Yakında: Küsuratları biriktir

Birikim Hesabı konusunda söz verdiğimiz geliştirme ve güncellemeler henüz bitmedi.

Papara’nın alışverişlerindeki küsuratları bir üst tam sayıya yuvarlayarak aradaki farkı seçtiğin sivil toplum kuruluşuna bağışlamanı sağlayan Yuvarla özelliğini Birikim Hesabı’na uyarlamak için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu özelliği duyurduğumuzda, Birikim Hesabın için Yuvarla özelliğini aktif ederek küsuratları doğrudan birikime dönüştürebileceksin. Güncellemeler için Papara sosyal medya hesaplarını ve Papara Blog’u takip etmeye devam et Paparalı!

Paparalı ol

Para transferinden birikime, ödemelerden sigortaya, finansal işlemlerin için ihtiyaç duyduğun hızı ve kolaylığı sunan Papara’ya katılmaman için hiçbir sebep yok. Aşağıdaki butona dokun, Papara hesabını ücretsiz aç.

HaberlerCashback