Bireysel Ticari hesap hakkında bilmen gerekenler

Papara

İçindekiler

Paparalı'lar bilir, gereksinim duyulan bütün finansal işlemler için en hızlı, uygun ve avantajlı dijital hesap Papara’dır. Ücret ödemeden, ışık hızında oluşturulan hesap sayesinde ve ücretsiz sunulan Papara Card’lar ile hem harcama yapılır hem de harcarken nakit kazanılır. Bütçeye destek olan Papara bir tek bireysel gereksinimler için değil, kurumsal işletmeler için de çözümler sunar. Bunları zaten biliyorsun. Peki artık Papara’da Bireysel Ticari hesap oluşturabileceğinden de haberdar mısın? Eğer değilsen yazımızı okumaya devam et. 👇

Bireysel Ticari hesabın avantajları nelerdir?

Eğer bir sahış işletmen varsa, bireysel bir satıcı veya bağımsız bir çalışan isen Bireysel Ticari hesap tam sana göre! Papara’da Bireysel Ticari hesaba başvurarak kolayca ödeme alabilir, satışlarını artırabilir ve işlerini büyütebilirsin.

Hem güvenli hem de pratik ödeme yöntemleri ile müşterilerinden kolayca ödeme alabilirsin. Müşterilerin sana Papara hesaplarından veya Papara hesaplarında kayıtlı olan diğer banka/kredi kartlarından anında ödeme yapabilirler. Yapman gereken tek şey ise müşterilerinle Papara numaranı veya QR kodunu paylaşman. Papara hesabını bu şekilde kendi POS cihazına dönüştürür ve 7/24 kolayca ödeme alabilirsin.

Bireysel Ticari hesaba nasıl başvurulur?

Başvuru yapabilmen için öncelikle ücretsiz Papara hesabını oluşturman gerekir. Daha sonra Sözleşmeli hesaba geçmeli ve e-posta adresini doğruladığından emin olmalısın. Sözleşmeli hesaba geçmek için Papara Black Card’a sahip olman gerekir. Papara Black Card hakkında bilgi almak istersen buradaki yazımızı okuyabilirsin. Bütün bu adımları tamamladıktan sonra aşağıdaki videoyu izleyerek Bireysel Ticari hesaba nasıl başvuracağını öğrenebilirsin.

Başvuru talebini tamamladıktan sonra kısa bir inceleme süreci olacaktır. Bu süreci kolaca takip edebilirsin. Talebin onaylandıktan sonra ise anında Bireysel Ticari hesabını kullanmaya başlayabilirsin.

Bireysel Ticari hesap ücretli mi?

Bireysel Ticari hesapta sabit, aylık veya başlangıç ücretleri yoktur. Sadece ödeme alırken aşağıda belirttiğimiz limiti doldurman durumunda ticari kullanım ücreti uygulanır.

  • Eğer Papara hesabına bir ay içinde 5 farklı kişiden toplamda 5.000 TL veya döviz karşılığı üzerinde transfer alırsan sonraki işlemlerinde %3.4 (BSMV dahil) işlem ücreti uygulanır.
  • Bir ay içinde hesabına farklı 10 kişiden para transferi geldiğinde ise 11. farklı kişiden itibaren alacağın transferlerde yine  %3.4 (BSMV dahil) işlem ücreti uygulanır.

Merak etme! Limitlerini doldurursan ticari kullanım ücreti ile ilgili e-posta, SMS veya mobil bildirim aracılığı ile bilgilendirme alırsın. Daha önceki ödemelerini ise yine ücretsiz olarak alırsın. Bireysel Ticari hesap ile ilgili ücretler ve limitler hakkında daha fazla bilgi edinmek istersen hemen tıkla!

Gördüğün gibi işlemler oldukça basit. Eğer bir işletme sahibiysen Bireysel Ticari hesaba başvurarak işletmeni büyütebilir, Papara hesabını kendi POS cihazına dönüştürebilirsin.  

Papara