Bir hafta sonunda bitirebileceğin 6 harika Netflix dizisi

Papara

İçindekiler

Sevdiklerimizin sağlığı için evlerimizden dışarı çıkmayacağımız bir hafta sonu daha geldi. Biliyoruz, bazen dört duvar arasında koca iki gün geçirmek sıkıcı olabiliyor. Bu zamanı iyi değerlendirerek eğlenceli bir hâle getirmek ise senin elinde. Çünkü evde yapılabilecek birçok eğlenceli aktivite var. Eğer haberin yoksa hemen evde keyifli bir hafta sonu geçirmek için yapabileceklerini sıraladığımız yazımıza göz atabilirsin.

Bu yazımızda ise hafta sonunda bir solukta bitirebileceğin 6 Netflix dizisini senin için listeledik. Patlamış mısırını hazırlayıp, Netflix’te sana en uygun diziyi seçerek izlemeye başlayabilirsin. Netflix abonelik ücretini Papara Card’ınla ödeyerek anında nakit kazanabileceğini de unutma!

Dead to Me

Netflix’in 2019 yılında ilk sezonunu yayımladığı Dead to Me, fazla kafa yormayan bir gizem komedisi. Bol bol sürprizli son barındıran Dead to Me, bir sonraki bölümünü heyecanla bekleyeceğin dizilerden biri. Başrollerinde Christina Applegate ve Linda Cardellini bulunan Dead to Me, 20’şer dakikalık toplam 20 bölümden oluşuyor.

Love

Amerikan sinema ve televizyon endüstrisinde komedi denince akla ilk gelen isimlerden Judd Apatow’un yaratıcısı olduğu Love, Netflix’in en çok ses getiren işlerinden birisi. Pek romantik bir dizi olmasa da, romantik komedi kategorisinde değerlendirebileceğimiz Love, bir kadın ve bir erkeğin tuhaf ilişkisini merkezine alıyor. Toplam 34 bölümden oluşan Love, uzun bir hafta sonunda bol bol yüzünü güldürmeyi başarabilir.

The End of the F***ing World

Charles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The End of the F***ing World, Netflix’teki en iddialı gençlik dizilerinden. Yolları beklenmedik şekilde kesişen Alyssa ve James’in birlikte bulaştıkları bir belayı konu alan dizi, 20-25 dakikalık 16 bölümden oluşuyor. Bu garip ikilinin alışılmadık ilişkisinin seni ekran başına kilitleyeceğine eminiz, özellikle de zekice tasarlanmış ilk sezonuyla.

Russian Doll

Aynı güne tekrar uyanma konusu sinema dünyasında daha önce birçok kez işlendi. Groundhog Day sendromu denilen bu durum Russian Doll’da ise yepyeni bir bakış açısıyla karşımıza çıkıyor.

Amerikan bağımsız sinemasının en popüler oyuncularından Natasha Lyonne’un hem yazar ekibinde hem de başrolünde yer aldığı Russian Doll, sürekli tekrarlayan ve pek de harika olmayan bir günü ölmeden bitirmeye çalışan bir karakteri merkeze alıyor. 8 bölümden oluşan diziyi bir akşamda bile bitirebilirsin.

You

Gossip Girl’den tanıdığımız Penn Badgley’nin sorunlu bir aşığı canlandırdığı You, yayınlandığı ilk günden beri Netflix’in en popüler dizilerinden birisi. Takıntılı aşk konusunu tüyler ürpertici bir şekilde izleten dizi, arka planda sosyal medya çağının bizi nasıl hedeflere dönüştürdüğünü de vermeyi es geçmiyor. Peki, 20 bölümden ve ortalama 40 dakikadan oluşan bu diziyi hafta sonuna sığdırabilir misin, görelim.

Unbelievable

Geçen yılın en iddialı ve iyi TV yapımlarından birisi Unbelievable, izleyenlerin sinirlerini inanılmaz derecede germeyi başaran bir senaryoya sahip. İstismara uğrayan bir genç kadının sistemle mücadelesini anlatan dizinin en güçlü yanı çarpıcı gerçekçiliği. Kadrosunda güçlü kadın oyuncuları barındıran dizi, hem senaryo, hem oyunculuk, hem de reji anlamında eleştirmenlerden büyük övgü toplamayı başarmıştı.

Biliyorsun ki Papara Card'ınla yaptığın Netflix abonelik ücretinin yarısı bizden! Eğer hâlâ Papara hesabın yoksa buradan ücretsiz olarak hesabını oluşturabilir ve sana en uygun Papara Card'lardan birini seçerek Cashback ile harcadıkça kazanmaya başlayabilirsin.

Keşfet