Bilgi güvenliğin için bilmen gerekenleri senin için sıraladık

Papara

İçindekiler

Papara’da güvenliğin en önemli önceliğimiz. Bu yüzden de uluslararası en iyi teknolojileri kullanarak çalışmalarımızı sıkı bir şekilde yürütüyoruz. Bütün tedbirlerimizle bilgi güvenliğin konusunda senin de dikkat etmen gereken bazı konular var. Neler olduğuna dair ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsin.

İletişim bilgilerinin güncel olduğundan emin olmalısın

Papara hesabında kayıtlı olan e-posta adresinin ve cep telefon numaranın güncel olduğundan mutlaka emin olmalısın. Böylece sana ulaşmamız gereken bir durum olduğunda kolayca ulaşabiliriz.

Papara’nın www.papara.com dışında başka bir adresi yoktur

Papara hesabına web sitemizden giriş yapmak istediğinde tarayıcına www.papara.com adresini doğru yazdığından emin olmalısın. Sık kullanılan bir yöntem olarak kötü niyetli kişiler Papara’nın web sitesini taklit ederek bilgilerini öğrenmeye çalışabilir. Web sitesinden Papara hesabına giriş yaparken güvenli bağlantıya sahip olduğunu (SSL sertifikası) ve sertifikanın Papara’ya ait olduğunu mutlaka kontrol etmelisin. Böylece Papara gibi görünen sahte web sitelerine karşı önlemini almış olursun.

En güvenli yöntem Papara uygulamamızı kullanmak

Uygulamamızı Google Play Store veya App Store’dan Papara yazarak indirebilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsin. Sahte uygulamalar veya zararlı yazılımlardan korunmak için resmi olmayan internet sitelerini ve mağazaları kullanmamalısın.

Sosyal medyada sahte hesap kullanımına dikkat etmelisin

Papara adına açılarak logomuzu kullanan sahte hesaplara ve internet sitelerine karşı dikkatli olmalısın. Unutma! Tarayıcında Papara’yı arattığında girdiğin sitenin www.papara.com olduğundan emin olmalı ve güvenlik sertifikasını kontrol etmelisin. En güvenli yöntemin uygulamamızı kullanmak olduğunu da yine hatırlatırız.

Şifren ve kişisel bilgilerin sana özeldir; asla talep edilmez

Papara’da hiçbir koşulda seni arayarak kişisel bilgilerini ve kullanıcı adını sormayız ya da telefondan tuşlama yapmanı istemeyiz. Papara'ya ait olan 0850 340 0 340 numaralı çağrı merkezi telefonu dışında sana ulaşarak Papara'dan aradığını söyleyen kişileri dikkate almamalı ve kendine ait hiçbir bilgiyi paylaşmamalısın. Bu tür şüpheli bir durumla karşılaşırsan bilgilerini asla paylaşma ve konuyu lütfen bize ilet. Ayrıca kendisini savcı, polis veya herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtan ve bilgilerini talep eden kişilere de kesinlikle itibar etmemelisin.

Antivirüs programları ile cihazlarını koruyabilirsin

Kişisel bilgilerini korumak için bir antivirüs yazılımı kullanmanı öneririz. Böylece kullandığın antivirüs yazılımı ile aralıklı zamanlarda cihazını tarayarak risklere karşı önlem almış olursun.

Papara Card'ının çalındığını veya kaybolduğunu düşündüğünde kolayca kullanıma kapatabilirsin

Eğer Papara Card’ının kaybolduğunu veya çalındığını düşünüyorsan endişe etmene gerek yok. Papara uygulamandan veya  www.papara.com adresinden  kartını kolayca kullanıma kapatabilirsin. Kartını bulduğunda ise yine aynı şekilde tekrar kullanıma açabilirsin.

Papara hesabın sana özeldir ve sadece sen kullanabilirsin

Banka hesabın gibi Papara hesabın da sadece sana özeldir ve başkası tarafından kullanılamaz. Bu yüzden hesabının erişim bilgilerini yakınların da dahil kimse ile paylaşmamalısın. Tabi olduğumuz kanun ve yönetmelikler gereği Papara, hesapları üzerinde gerçekleşen işlemleri izlemek ve şüpheli işlemleri bildirmekle yükümlüdür. Papara hesabına ait kullanıcı şifreni başkalarıyla paylaşman durumunda, hesabında üçüncü kişilerin gerçekleştirdiği işlemlerin tüm yasal sorumluluğu sana ait olacaktır. Adli veya cezai yaptırımlar ile karşılaşabilirsin.

Ayrıca sosyal medyada veya online platformlarda menfaat karşılığında bilgilerini talep eden kişilerle karşılaşırsan hemen bizimle paylaşabilirsin. Biz bu gibi durumlarda kullanıcılarımızın mağdur olmaması adına gerekli tüm aksiyonları almaya hazırız.

Daha fazla bilgi için www.papara.com adresinde yer alan Güvenlik Bildirgesi’ne göz atmanı öneririz.

Papara