Papara’dan sevdiklerinin adına da bağış yapabilirsin

Papara

İçindekiler

Selam Paparalı.

Biliyorsun, Papara’da onlarca sivil toplum kuruluşuna birkaç dokunuşla destek olabilmene yarayan Bağış özelliği sunuyoruz.

Belirlediğin tutarı doğrudan seçtiğin sivil toplum kuruluşunun hesabına aktarmana yarayan bu özellikle sivil toplumu erişilebilir kıldığımıza, bağış kültürünü yaygınlaştırdığımıza ve özellikle böyle bir dönemde dayanışmayı sürdürmeye aracı olduğumuza inanıyoruz. Papara olarak sivil toplum ve senin aranda kolay bir köprü kurarak gönüllü faaliyetlerin devamlılığına katkıda bulunmanı kolaylaştırıyoruz.

Bu yazımızda, kalbimizin deprem bölgesinde attığı bir dönemi yaşarken Papara’dan yalnızca kendi adına değil, başkasının adına da bağış yapabileceğini hatırlatmak istedik. Üstelik artık başkası adına bağış yaparken, o kişinin görebileceği özel bir mesaj da ekleyebilirsin.

Papara’da başkasının adına nasıl bağış yapılır?

Papara’dan başkası adına bağış yapmak için aşağıdaki adımları izlemen yeterli.

  • Papara’ya giriş yap.
  • Ödemeler sekmesine dokun ve Bağış menüsünü seç.
  • Bağış yapabileceğin kuruluşlardan dilediğine dokun.
  • Başkası Adına sekmesine dokun.
  • Adına bağış yapmak istediğin kişinin ad soyad ve e-posta adresi bilgilerini gir ve bağış tutarını belirle.
  • Adına bağış yaptığın kişinin görmesini istediğin mesajı yaz.
  • Ödeme aracını seç ve işlemini onayla.

Belirlediğin tutarı, doğrudan seçtiğin sivil toplum kuruluşuna aktarır; mesajını ve bağış bilgisini adına bağış yaptığın kişiye e-posta yoluyla ulaştırırız. Ayrıca WhatsApp ile Haber Ver butonuna dokunarak sen de adına bağış yaptığın kişiye haber verebilirsin.

💡
Bağış işlemini Papara hesabında bulunan tutardan yapman gerekmez. Daha önce Papara’ya kaydettiğin kredi veya banka kartından da komisyon ödemeden, kolayca bağış yapabilirsin.

Papara’da nasıl bağış yapılır?

Papara'da kendi adına bağış yapmak için adımları videodan takip edebilirsin.

Papara’da hangi kuruluşlara bağış yapabilirim?

Papara’da şu an için 47 sivil toplum kuruluşuna bağış yapabilirsin. AFAD, Ahbap Derneği, Arama Kurtarma Derneği (AKUT), İhtiyaç Haritası, Hayata Destek gibi deprem bölgesinde, sahada faal olan kuruluşları daha kolay bulabilmen için bu kuruluşları alfabetik sıraya göre en üste taşıdık.

Saydıklarımızın yanı sıra Darüşşafaka, TEMA Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, WWF-Türkiye, UNICEF Türkiye, Türk Eğitim Vakfı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi kuruluşlara da dilediğin tutarda, başkası veya kendin adına kolayca bağış yapabilirsin.

Tüm kuruluşları Papara’da Ödemeler > Bağış ekranından görebilirsin.

Sivil topluma katkıların için çok teşekkür ederiz.  🙏

Paparalı ol

Papara olarak gündelik finansal ihtiyaçlarını kolaylaştıran, hızlandıran, hesaplı ve keyifli hale getiren çözümler sunuyoruz. Saniyeler içinde ücretsiz Papara hesabını açmak için aşağıdaki butona dokun.

Papara