Banka hesabı olmayan birine nasıl para gönderilir?

Papara

İçindekiler

Yakın bir geçmişe kadar fiziksel olarak erişimimiz olmayan bir kişiye para göndermenin tek yolunu bankalar sağlıyordu. Üstelik her iki tarafın da banka hesabı olduğu durumlarda bile mesai saatlerinin içinde para transferi yapabiliyorduk, ancak finansal teknolojiler, bu can sıkıcı durumu tamamen değiştirdiler. Bugün, bir yakınına para göndermek için ne senin, ne de karşı tarafın bir banka kullanıcısı olmasına ya da mesai saatlerini beklemenize gerek yok!

Papara ile dilediğin kişiye 7/24 ücretsiz  para gönderebilirsin!

Papara, klasik bankacılık sistemlerinden bağımsız bir finansal teknoloji üzerine geliştirilmesi sebebiyle, daha önce seni kısıtlayan tüm sıkıntıları kolayca aşmanı sağlar; banka hesabı olmayan birine para göndermek de buna dahil. Papara hesabını kullanarak, saniyeler içinde ücretsiz banka hesabı olmayan birine para gönderebilirsin; üstelik para gönderdiğin kişinin Paparalı olmasına bile gerek yok! Kulağa inanması zor geliyor, değil mi? Aşağıdaki adımları izleyerek dilediğin herkese anında para transferi yapabilirsin.

Papara ile banka hesabı olmayan birine nasıl para gönderilir?

Papara ile birine para göndermek için banka hesaplarına ya da IBAN numaralarına ihtiyacın yok. Papara hesabından kolayca banka hesabı olmayan birine para gönderebilirsin. Tek ihtiyacın, para göndermek istediğin kişinin telefon numarası. Papara ile banka hesabı olmayan birine para göndermek için;

  • Telefonundan ya da papara.com üzerinden Papara hesabına giriş yap.
  • Alt menüdeki Para Transferi seçeneğine dokun,
  • Para Gönder’i seç,
  • Para göndermek istediğin kişinin telefon numarasını rehberinden seç ya da tuşla.

Hepsi bu kadar! Para transferi işleminin sonunda, para gönderdiğin kişi anında SMS ile bilgilendirilir ve Papara hesabı yoksa bir hesap oluşturma linki gönderilir. Karşı taraf da tamamen ücretsiz bir şekilde, saniyeler içinde Papara hesabını oluşturduğunda para transferi işlemi tamamlanmış olur. Para gönderdiğin kişi Paparalı ise, transferin anında karşı tarafa geçer.

Para gönderdiğin kişinin Papara hesabı oluşturmaması durumunda, Bekleyen İşlemler bölümüne giriş yaparak transfer işlemini iptal edebilir, gönderdiğin parayı hesabına geri aktarabilirsin.

Aynı adımları izleyerek, banka hesabı olmayan birinden para istemen de mümkün! Yapman gereken tek şey, Para Transferi menüsünden Para İste’yi seçmek.

İstersen düzenli para transferi yapabilirsin!

Papara ile istersen otomatik olarak para transferi yapman da mümkün. Günlük, haftalık ya da aylık düzenli para transferi yapmak için Para Transferi menüsünden Düzenli Para Transferi’ni seçerek otomatik düzenli para transferi talimati oluşturabilirsin.

Papara ile para transferlerine renk kat

Papara’da transferi sadece yazı ve sayılardan oluşmak zorunda değil! Para gönderirken istersen not kısmına emoji ya da Gif ekleyerek para transferi işlemlerini daha eğlenceli ve renkli bir hâle getirmen de mümkün!

Finansal özgürlüğe ulaşmak Papara ile çok kolay!

Papara olarak,  finansal dünyanın kısıtlamalarını ortadan kaldırmak için yola çıktık ve bugün Türkiye’de daha çağdaş ve özgür bir finansal ortam sağlamanın öncülerinden olmaktan gurur duyuyoruz. Saniyeler içinde katılabileceğin Papara finansla özgürlük dünyası, en son finansal teknolojilerin sana sunduğu tüm kolaylıklardan ücretsiz olarak faydalanmanı sağlar.

Hemen bir Papara hesabı oluşturup tüm finansal hayatını hiçbir kısıtlamaya takılmadan, özgürce kontrol etmek için tıkla!

Keşfet