Başarıyla üye oldunuz Papara Blog
Great! Next, complete checkout for full access to Papara Blog
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
5 Adımda Spotify Listelerini YouTube Music’e Aktarmak

5 Adımda Spotify Listelerini YouTube Music’e Aktarmak

. Okuma süresi: 3 dk

Spotify senelerdir hayatımızda, YouTube Music ise geçtiğimiz yaz Türkiye’de hizmete açıldı. Her iki uygulama da, sevdiğimiz müziklere her yerden ulaşabilmemizi sağlıyor. Belki de daha önemli olarak dinlediğimiz müziklere bakarak bize yeni, keşfedilecek parçalar öneriyor. Bu durumda her iki uygulamayı da ne kadar beslersek o kadar iyi/yerinde geri dönüşler alıyoruz.

YouTube Music uygulaması, YouTube hesabımızın geçmiş bilgilerine sahip. Hesabı açtığımızda, o güne kadar YouTube video platformu üzerinden dinlediğimiz bütün müzikler önümüze seriliyor. Buna yüzyıllar önce arkadaşlarla toplanılan bir gece daldan dala konulan, jazz başlayıp arabesk sonlanan tuhaf zamanlar veya bir araştırma sırasında denk gelip de azıcık dinlediğimiz müzik videoları dahil. Hatta YouTube verileri esas alındığından, denilebilir ki; dinlediğimiz müziklerden çok denk gelip de izlediğimiz kliplerin cenneti olarak açılıyor YouTube Music hesabımız. O vakit ne yapacağız? Elbette Spotify’da ne kadar listemiz varsa, Youtube Music’e aktarıp rahat edeceğiz. Hazır ol, 5 adımda Spotify listelerini YouTube Music hesabına aktarma listemiz geliyor. Bu arada eğer müzik rutinin seni sıkmaya başladıysa Müzik Rutininden Kurtulmak için En İyi Spotify Çalma Listeleri yazımıza göz gezdirmeni tavsiye ederiz.

Önemli Uyarı: Bu aktarım işlemi için kullanabileceğin ücretli ve ücretsiz uygulama veya tarayıcı servisleri mevcut. Ancak hiçbiri listeni %100 eksiksiz şekilde aktarma garantisini veremiyor. YouTube Music, YouTube altyapısından faydalandığı için çoğu içeriğin farklı üreticiler tarafından yüklenen versiyonunun bulunup eşlenmesi gerekiyor. Her parçanın mutlak denk getirilmesi, maalesef mümkün olmuyor.

1. Dönüştürücü web sitesini tarayıcında aç

Spotify listelerini YouTube Music’e aktarırken mobil cihaz değil de, bilgisayar tercih etmek daha iyi olabilir. Listeleri dönüştürmek için kurulmuş paralı veya ücretsiz web sitelerinden yararlanmak mümkün. Tunemymusic (https://www.tunemymusic.com/tr/Spotify-to-YouTube.php) ve PlaylistBuddy’nin (https://www.playlistbuddyapp.com/), Google aramalarında üst sıralarda çıkıyor olmaları, bu konuda çok tercih edildiklerinin bir göstergesi diyor ve adımlarına dilediğin adresten devam edebileceğini ekliyoruz.

2. Spotify’da oturum aç

Dönüştürücü olarak hangi web sitesini tercih edersen et, ana sayfasında, ilk adım olarak o web sitesi üzerinden Spotify oturumunu açmanı isteyecektir. Çoğunlukla yeni bir pencerede, Spotify, üzerinde çalıştığın uygulamanın hesabına erişmeye çalıştığına dair bir ibare çıkaracak ve iznini isteyecek. Bu izinleri vermeden devam etmenin mümkün olmadığını artık biliyoruz. Detayları okursan, spotify.com/account adresine girerek bu izinleri iptal edebilirsin. Hatta sana tavsiyemiz, YouTube Music liste aktarma işlemi yapıldıktan sonra direkt bu izinleri iptal etmen yönünde. Uygulamayla işini görmüş, bitirmiş olacaksın. Spotify aktiviteni gözleme yetkisine artık senin ihtiyacın kalmayacak.

3. Aktarmak istediğin çalma listelerini seç

Spotify hesabında oluşturduğunuz çalma listeleri ekrana gelecek. Hangilerini aktarmak istediğini seçmen gerekecek.

4. YouTube hesabında oturum aç

Listeleri seçtiğine göre, sıra geldi aktarım için gerekli YouTube Music hesabına giriş yapmaya.

5. Dönüştürücüye başlama komutu ver

Nedense, web siteleri Türkçe içerik üretmiş de olsa convert kelimesinin çevirisi çoğu dönüştürücüde yapılmamış durumda. Burada peşinde olduğumuz komut ‘Convert to YouTube’ veya ‘Convert to Playlist’.

İşte bu kadar kolay! Artık YouTube Music hesabından Spotify çalma listelerine ulaşabilirsin. İkinci adımda söylediğimiz gibi; uygulamalarına geri dönüp verdiğin izinleri iptal etmeni tavsiye ediyoruz...

Spotify, YouTube Music Kampanyası

Ekşi sözlük yazarları, YouTube Music’le Spotify karşılaştırması başlığı altında deneyimlerini paylaşmış. Birinin ses kalitesini, diğerinin arayüzünü övmüş, neticede pek çok konuda olduğu gibi o konuda da pek bir fikir birliğine varamamışlar. Papara’ları olsa, belki de iki uygulamayı karşılaştırmaya gerek duymadan, ikisine birden Cashback sayesinde erişecekler. Sonuçta aylık 10 TL’ye kadar her tür üyelik ücretinin yarısının hesaba geri döndüğü düşünülürse, Papara’yla bir yerine iki servisi birden kullanmak az çok aynı bütçeye denk geliyor. Papara kullanıcıları, iki servisi birbiriyle kıyaslamaya gerek duymuyor, ikisini birden kullanıyor.

Spotify Premium Üyelik Fiyatları 2020 - Papara Spotify Cashback yazımız da pek yararlı olabilir.

İyi dinlemeler...