2020’de Papara’da neler oldu?

Papara

İçindekiler

2020 yılı, pek çoğumuz için büyük ihtimalle bugüne kadar geçirdiğimiz en tuhaf yıldı. Belki bu yıl için pek tatlı şeyler söyleyemeyiz ama 2020 Papara için harika bir yıldı! Dört yılı aşkın süredir kullanıcılarımıza finansal özgürlük sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. 2020 için de, uzun yıllar süren özenli çalışmamızın karşılığını aldığımız yıl desek yanılmış olmayız. İşte 2020 yılı boyunca Papara’da yaptığımız geliştirmeler ve kazandığımız başarılar!

Yıla Papara Card’ları yenileyerek başladık

2020’ye girerken, zaten oldukça minimal bir tasarıma sahip olan Papara Card’lar daha da havalı bir tasarıma büründü. Papara Lite Card’a yeni renk seçenekleri eklerken, Papara Black Card’ı da adına yakışan siyah bir görünümle yeniden tasarladık. 2020’de Papara Card ile yaptığımız tek yenilik, tasarım değişikliği olmadı. Pandemi nedeniyle en çok tercih edilen kart özelliği olan temassız ödeme özelliğini Papara Lite Card’larımıza da getirdik. Ayrıca, en sevdiğin Papara kartlarından olan Papara Sanal Kart’ı da 2020’nin başında hizmete sunduk. Böylece Paparalılar, internet alışverişlerinde kullanmak için saniyeler içinde ücretsiz oluşturabilecekleri en güvenli yöntemle tanışmış oldular. 2020’yi bitirmeden ise Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Papara Metal Card’ı çıkardık! Şu anda beta durumunda olan özel avantajlı ve premium Cashback’lere sahip olan Papara Metal Card, sınırlı sayıda üretildi ama ilerleyen günlerde tüm kullanıcılarımızın hizmetine de sunulacak.

Cashback ile harcadıkça kazandırdık

Paparalılara her alanda harcadıkça kazandıran Cashback, Papara’yı piyasadaki en avantajlı ödeme sistemlerinden birine dönüştürdü. Önce Netflix, Spotify, YouTube Premium gibi online platform aboneliklerinin yarısını anında nakit olarak kazandıran Cashback, hayatımıza pandeminin girmesiyle ülke çapındaki tüm eczanelerde de harcadıkça nakit kazandırmaya başladı. Sonrasını biliyorsun; bugün, aklına gelebilecek hemen hemen her kategoride yer alan birçok markayla Cashback ile harcadıkça anında nakit kazanıyorsun. Yani 2020’de senin için birçok marka ile yeni anlaşmalar yaparak bütçene destek olmak istedik.

Cashback’te yer alan sabit markalardan haberdar olmak için Papara Blog’u takip etmeye devam et!

Uygulamamızı finansal bir süper uygulamaya dönüştürmek için çalışmalarımızı artırdık

Papara uygulamasını çağa uygun bir şekilde yeniden tasarladık. Cep telefonu numarasına ve IBAN’ına ücretsiz para gönderme, bir başka kişiden tek tuşla para isteyebildiğin para isteme özelliği, harcamaları detaylı grafiklerle takip etme, döviz işlemleri, Papara Card’ınla ödediğin ücreti anında başkaları ile bölüşebildiğin Bölüştür özelliği, İstanbulKart’a bakiye yükleme talimatı verme, fatura ödeme ve oyunlar için Dijital Kod (e-pin) satın alma gibi pek çok kısa yolu uygulamamıza ekledik. Hedefimiz, aklına gelebilecek tüm finansal işlemlerini en kolay ve ücretsiz şekilde Papara ile gerçekleştirebilmen.

Endeavor girişimi olduk!

Dünyanın en prestijli girişimci ağlarından Endeavor’un düzenlediği panelde 6 Endeavor girişiminden birisi seçildik!

Başarılarımız tescillendi!

Türkiye'de yılın en çok indirilen ve en yüksek skora sahip olan fintech uygulaması olduk. KMPG ve H2 Ventures tarafından her yıl yayımlanan Global Fintech 100 Listesinde yer aldık. PSM ve VISA tarafından ise Türkiye’de yılın girişimi olarak seçildik.

Google tarafından düzenlenen YouTube Ads Leaderboard’da izleyicilerin video reklamı izlerken doğrudan aksiyon alabilmelerini sağlayan yaratıcı çalışmalar arasında Finansal özgürlükle tanış; Papara videomuz Google'da en iyi performans gösteren videolardan biri oldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen en heyecan verici ödüllerden biri olan İstanbul Marketing Awards'ta da Finansal Özgürlük reklam filmi serilerimizle Gold ödülün sahibi olduk! 21 jüri üyesinin seçimi ile belirlenen ödüllerde Geleneksel Marka İletişimi Kategorisinde ödül almaya hak kazandık. Ayrıca, Ekonomist dergisinin belirlediği 40 yaş altı 40 CEO arasında, CEO'muz Ahmed F. Karslı yer aldı.

QR Kod ile ödemeyi getirdik

QR ile ödemeyi, Türkiye’de ilk kez biz kullanıma sunduk. Sadece beş ay gibi kısa bir sürede, Türkiye’de 500 binden fazla QR ödemesi yapıldı ve QR ile ödeme, toplam ödeme hacminin %2,3’üne ulaştı!

Finansal Özgürlük reklam kampanyamızı yayımladık

14 Eylül’de, Finansal Özgürlük temalı reklam kampanyamızı yayınlamaya başladık. Alperen Duymaz’ın reklam yüzümüz olduğu ‘Finansal Özgürlük’ reklam kampanyamız, büyük ilgi gördü. Reklam filmlerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsin.

6 milyon kullanıcıya ulaştık!

2020 yılı, Paparalıların nüfusunun en hızlı arttığı yıl oldu. Bundan yalnızda iki ay önce, 5 milyona ulaşan Paparalı sayısı, yıl sonuna gelmeden 6 milyon kullanıcı sayısını aştı! 2020 yılında, önceki yıla oranla 12 kat daha fazla yeni Papara Card başvurusu yapıldı. Bu da, Papara Card’ın pazar payını, ön ödemeli kartlar arasında %43,5’e çıkardı. 2021 hedefimiz ise, sayımızı 10 milyona çıkarmak!

Yeni anlaşmalar yaptık!

Papara'nın ticari çözümleriyle ise 1.000’i aşkın işyeriyle anlaşma yaparak farklı alandaki birçok sektöre hizmet sağladık.

Umarız sen de harika bir yıl geçirmişsindir!

Evet, 2020 pek iç açıcı bir yıl değildi, ama geriye dönüp baktığında aklına yüzünü güldüren birkaç olay kesin geliyordur. İstersen sadece Papara ile elde ettiğin tasarrufa bakarak bile mutlu olabilirsin. 2021’de de kazançlı bir yıl geçirmen için elimizden geleni yapacağız. Şimdiden iyi seneler!

Paparalı ol

Henüz Paparalı değil misin? Hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli bir finans deneyimi için Papara hesabını ücretsiz oluşturabilirsin. Hemen aşağıdaki butona dokun, aramıza katıl.

Papara